Okullar ne zaman açılıyor? Ara tatil ne zaman bitecek? İşte önemli tarihler…

Milyonlarca öğrenci yılın ilk ara tatilinin keyfini sürüyor. Birinci yazılı yoklamaların sona ermesiyle birlikte ilkokul, ortaokul ve lise eğitimi alan öğrenciler hafta sonları ile birlikte 9 gün tatil yapacak. Peki ilk ara tatil ne zaman bitecek ve ne zaman okullar açılacak? İşte 2019-2020 Ara tatil tarihleri ve tatiller hakkında merak edilenler...

Okullar ne zaman açılıyor? Ara tatil ne zaman bitecek? İşte önemli tarihler…

İlk ara tatil ile öğrenciler için 9 günlük tatil başladı. Öğrenciler tatilde dinleme ve dersleri için daha geniş vakit ayırma imkanı bulacak. Bu tatil dönemini verimli geçirmeleri amacıyla 81 ilde etkinlikler düzenlenecek. Peki, ara tatil ne zaman bitecek? Okullar ne zaman açılacak?

ARA TATİL NE ZAMAN BİTİYOR?

“Yeni Eğitim Öğretim Çalışma Takvimi Modeli”ne göre 18-22 Kasım'da yapılacak ilk ara tatilin ardından ilk dönemin ikinci yarısı 25 Kasım'da başlayacak.

SÖMESTR NE ZAMAN? 1. DÖNEM NE ZAMAN BİTECEK?

1. dönem 17 Ocak 2020 tarihinde sona erecek. İkinci dönem 3 Şubat 2020 tarihinde başlayacak. 19 Haziran 2020 tarihinde tamamlanarak 11 haftalık yaz tatili başlayacak.

Ara tatil ne zaman bitecek? MEB okulların ne zaman açılacağını açıkladı

‘YAZ TATİLİNDE UNUTMA ALIŞKANLIĞINI ORTADAN KALDIRACAĞIZ'

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Yusuf Büyük yaptığı açıklamada, ara tatil uygulamasının 2023 eğitim vizyonu içerisinde yer aldığını belirterek, “Yaz tatilinin çok uzun olması tarım toplumundan kalan bir alışkanlığımızdı. Halbuki şu an köylerde yaşayan nüfus gittikçe azaldı. Bu açıdan biz Avrupa Birliği ülkeleri gibi, diğer dünya ülkeleri gibi ara tatil yapma uygulamasına bu yıl geçmeye karar verdik. Böylece yaz tatilindeki bu unutma alışkanlıklarını da ortadan kaldırmış olacağız” diye konuştu.

Loading...