ATA AÖF sınav giriş yerleri sorgula: ATA AÖF sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır?

ATA AÖF sınav giriş belgesi final sınavına girecek olan öğrenciler tarafından yoğun ilgi görüyor. Beklenen sınav giriş yerleri ve belgeleri Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından açıklandı. Peki ATA AÖF sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır? ATA AÖF sınav yeri nasıl öğrenilir?

ATA AÖF sınav giriş yerleri sorgula: ATA AÖF sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır?

ATA AÖF final sınavları 19 ve 20 Ocak 2019 tarihlerinde yapılacak. Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA AÖF) sınav giriş yerleri belli oldu. Sınav giriş belgeleri obs.atauni.edu.tr adresine T.C kimlik no ve şifre ile giriş yaparak alınabilecek.

ATA AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ÇIKARTILIR?

ATA AÖF sınav giriş belgesi, fakültenin internet sitesi aracılığıyla çıktı alınabilecek. ATA AÖF internet sitesinin ana sayfasında “Sınav ve Dersler” bölümü altında yer alan “08-09 Temmuz Bütünleme Sınavı Giriş Belgeleri” linkine tıklayacak olan vatandaşlar buradan sınava giriş belgelerini, TC Kimlik Numarası/Kullanıcı Adı ve şifre ile çıktı alınabilecek.

ATA AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ VE YERLERİ SORGULAMA EKRANI

BAHAR DÖNEMİ SINAVLARI NE ZAMAN?

Bahar Dönemi Ara Sınavı (VİZE) 23-24 Mart 2019 tarihinde, ATA AÖF Yarıyıl Sonu Sınavı (FİNAL) 11-12 Mayıs 2019 tarihinde, ATA AÖF Bütünleme Sınavı 15-16 Haziran 2019 tarihinde, ATA AÖF Mezuniyet Üç Ders Sınavı 27 Temmuz 2019 tarihinde yapılacak.
sinav-5-iha

ATA AÖF SINAVLARININ GEÇERSİZ SAYILMASI 

MADDE 16 – (Değişik:RG-22/10/2017-30218) (5)

(1) Aşağıda durumları belirtilen öğrencilerin sınavları geçersiz kabul edilir ve ilgili oturumdaki tüm derslerden o sınavda sıfır (0) puan almış sayılır:

a) Optik ortamda değerlendirilen cevap kâğıdında kitapçık türünü işaretlemeyen, yanlış işaretleyen, cevaplarını yanlış alanda işaretleyen veya soru kitapçıklarının sayfalarını eksik olarak teslim eden öğrenciler ile kendisine ait olmayan cevap kâğıdına işaretleme yaptığı tespit edilen öğrenciler,

b) Eksik belge ile sınava girdiği tespit edilen, sınav kurallarını, düzenini ve işleyişini bozan, sınavın yapılmasını uzun veya kısa süre engelleyen, sınav görevlilerine hakaret eden, fiili saldırıda bulunan ve tehdit edenlerle sınav huzurunu bozacak kadar yüksek sesle konuşan, sınav salonunu kendilerine duyurulan süreden önce terk eden, sınav görevlilerinin sınavla ilgili düzenlemelerine uymayan öğrencilerin ve sınav sırasında kopya çeken, çekmeye girişen, kopya veren, alan, kopya çekilmesine yardım eden öğrenciler.