Sözcü Plus Giriş

Bekçilik sınav giriş belgesi açıkladı! (TIKLA, SORGULA) MEB Bekçi alımı yazılı sınav yerleri nasıl sorgulanır?

Bekçilik alımı için adaylar 13 Temmuz'da sınava girecek. Sınav yerleri Ankara ve İstanbul olarak belirlendi. Bekçilik sınavı giriş belgesi ile sınav yerleri bugün açıklandı. Sınava girecekler MEB'in internet adresinden sınav yerlerini ve sınav giriş belgelerini sorgulayabilir. Adayların sınava gelirken yanlarında getirmeleri gerekenler de açıklandı. Sınava girmeye hazırlanan adayların yanında kimliklerini ve sınav giriş belgelerini bulundurmaları zorunlu. 100 sorunun sorulduğu sınavda bekçi adayları 100 tam puan üzerinden değerlendiriliyor. İşte MEB tarafından yayınlanan son bekçi alımı duyurusu...

Sozcu.com.tr
08:46 -
Bekçilik sınav giriş belgesi açıkladı! (TIKLA, SORGULA) MEB Bekçi alımı yazılı sınav yerleri nasıl sorgulanır?

Çarşı ve mahalle bekçiliği için bu yıl 13 Temmuz’da ikinci kez sınav yapılacak. MEB’ten yapılan duyuruya göre sınav Ankara ve İstanbul’da gerçekleşecek. Adayların nerede sınava gireceği de5 Temmuz’da açıklandı. 2019/1 sınav merkezleri Ankara, Batman, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Sivas olarak belirlenirken; 2019/2 sınav yerleri Ankara ve İstanbul olarak belirlendi. Adaylar sınava, sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgelerinden birisi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı, T.C. kimlik kartı, geçerlik süresi devam eden pasaport veya sürücübelgesi) ile girecekler. Sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacak. Peki sınav giriş belgesi nasıl sorgulanır?

BEKÇİLİK YAZILI SINAV YERLERİ BELLİ OLDU! SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL SORGULANIR?

SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA

2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı giriş belgeleri ve sınav yerlerini MEB’in internet hesabından öğrenebilir. Ayrıca sınavla ilgili bilgilendirmeler ve iletişim için adaylar; Millî Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi’ne “444 0 632” ve 0 (312) 413 32 47 – 48 nolu telefonlardan, Polis Akademisi Başkanlığına ise; 0 (312) 462 86 49 – 0 (312) 499 70 02 nolu telefonlardan ulaşabilecek.

BEKÇİLİK SINAV MERKEZLERİ

2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınav bu dönem İstanbul ve Ankara'da yapılacak. Sınav Merkezleri MEB tarafından açıklandı ve sınav giriş yerleri de yine MEB ya da Polis Akademisi tarafından duyuruldu. Sorgulamalar www.meb.gov.tr adresinden yapılacak.

SINAV BİLGİLERİ

SINAV ADI
2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı

SORU SAYISI
100

SINAV MERKEZLERİ
Ankara, İstanbul

SINAV SAATİ VE SÜRESİ
Saat:14.00
Süre: 120 Dakika

CEVAP KÂĞIDI SEÇENEĞİ
A-B

CEVAP SEÇENEK SAYISI
5 (Beş)

 

İLGİLİ HABER2019/2. Dönem Bekçilik sınavı hangi illerde yapılacak?2019/2. Dönem Bekçilik sınavı hangi illerde yapılacak? İLGİLİ HABERBekçilik sınavı konu dağılımı nasıldır? Bekçilik sınav soruları...Bekçilik sınavı konu dağılımı nasıldır? Bekçilik sınav soruları...
Son güncelleme: 12:51 05.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more