Sözcü Plus Giriş

BİLSEM sonuçları: BİLSEM sınav sonuçları açıklandı! MEB sonuç sorgulama…

BİLSEM sınav sonuçları! özel yetenekli öğrencileri tespit etmek için gerçekleştirilen sınav sonucu erişime açıldı. Özel yetenekli çocuklarının bireysel yeteneklerini sergileyebilecekleri ve geliştirebilecekleri özel eğitim kurumunda yetişmesini isteyen veliler BİLSEM sonuçları açıklandı mı sorusuna yanıt arıyordu. BİLSEM sınavı sonuçlarına haberimizdeki link ile ulaşabilirsiniz...

00:42 -
BİLSEM sonuçları: BİLSEM sınav sonuçları açıklandı! MEB sonuç sorgulama…

Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerinin kısaltılmış ismi olan BİLSEM, ilkokullarda sınavla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin devlete bağlı olarak açılmış olan özel eğitim kurumlarında sahip oldukları kapasitelerini geliştirmesine yardımcı olan kurumdur. Sonuçlar http://meb.gov.tr ve http://orgm.meb.gov.tr adreslerinden sorgulanabilir.

ORGM MEB BİLSEM SONUÇLARI

BİLSEM SINAV SONUÇ SORGULAMA

İTİRAZ BAŞVURULARI 5 GÜN İÇİNDE ALINACAK

Tablet bilgisayar ile yapılan grup tarama uygulama sonucuna ilişkin itirazlar, 22-26 Nisan tarih aralığında http://esinav.meb.gov.tr adresinden yapılacak.

Genel Müdürlüğe ulaşan itirazlar değerlendirildikten sonra yine aynı sistem üzerinden veliye bilgilendirme yapılacak.

İLGİLİ HABER23 Nisan tatil mi? 22 Nisan 2019 Pazartesi okullar tatil olacak mı? Pazartesi okullar tatil mi? MEB açıkladı...23 Nisan tatil mi? 22 Nisan 2019 Pazartesi okullar tatil olacak mı? Pazartesi okullar tatil mi? MEB açıkladı...

BİLSEMLERDE EĞİTİM DÖNEMLERİ NE ZAMANDIR?

Bilsem’ lerde eğitim-öğretim; birinci dönem (Eylül-Ocak), ikinci dönem (Şubat-Haziran) ve Temmuz, Ağustos (yaz okulu, öğrenci kampları) aylarını kapsayacak şekilde yılda üç dönem halinde düzenlenir. Öğrenci kayıtlı olduğu örgün eğitim okulunda sabahçı ise öğleden sonra Bilsem’ de, öğlenci ise sabah Bilsem’ de ve tam gün eğitim görüyorsa akşam BİLSEM’ de olacak şekilde eğitime alınır. Her eğitim döneminde devamsızlık süresi eğitim süresinin %30′ unu geçemez. Mazeret göstermeksizin bu süreyi aşan veya programa katılmayan öğrencilerin kaydı silinir.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more