Sözcü Plus Giriş

DGS sınav yerleri sorgulama ekranı: DGS sınav giriş belgeleri açıklandı!

DGS sınavı için günler kala adaylar giriş yerlerini merak ediyor. ÖSYM tarafından yapılan sınav öğrencilerin eğitim hayatlarına lisans programlarında devam etme şansı sunuyor. Haberimizden DGS sınav giriş yerlerini sorgulayabilirsiniz. İşte sınav giriş belgesi çıkartma ekranı...

22:29 -
DGS sınav yerleri sorgulama ekranı: DGS sınav giriş belgeleri açıklandı!

Adaylar sınava kısa bir süre kala DGS sınav giriş yerleri ve belgelerini araştırıyorlar. Sayısal ve sözelden oluşacak sınav test şeklinde uygulanacak. Adaylar, 2019-DGS için saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacak. Haberimizden DGS sınav giriş yerlerini sorgulayabilirsiniz.

DGS SINAV GİRİŞ YERLERİ

DGS ÇIKMIŞ SORULAR VE CEVAPLARI

SINAVA GİRİŞ BELGESİ ADAYLARA GÖNDERİLMEYECEK

Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Belge üzerinde adayın fotoğrafı bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermelidirler. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir.

Sınava Giriş Belgesi’ni (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more