Sözcü Plus Giriş

DGS sonuçları için kısa bir zaman kaldı! İşte DGS sonuçlarının açıklanacağı tarih

Dikey Geçiş Sınavı (DGS), sınavının ardından DGS soruları ve cevapları yayınlanmıştı. Şimdi ise binlerce öğrenci önlisans eğitimini lisansa tamamlamak için DGS sınav sonuçlarını bekliyor. ÖSYM, 2019 DGS sınav sonuçları için tarih verdi. ÖSYM’nin bu yıl için belirlediği takvime göre, sonuçlar 25 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak.

14:36 -
DGS sonuçları için kısa bir zaman kaldı! İşte DGS sonuçlarının açıklanacağı tarih

İki yıllık önlisanstan sonra dört yıllık bir lisans programında eğitimine devam etmek isteyen öğrenciler sabırsızlıkla DGS sonuçları için bekliyor. Sayısal ve sözelden oluşan testi başarılı ile tamamlayanlar sonuçların ardından tercihlerini yapacak. ÖSYM, 2019 DGS sınav sonuçları için tarih verdi. DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

DİKEY GEÇİŞ YAPILABİLECEK LİSANS PROGRAMLARI

DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM’nin bu yıl için belirlediği takvime göre, sonuçlar 25 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak.

DGS işlemleri ÖSYM'nin Aday İşlemleri sekmesinden yapılıyor. Adaylar T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme girip ‘sonuçlarım' sekmesinden sınav sonuçlarını sorgulayabilecek. Sonuçlar sayfasında adayın girdiği sınavlar listelenir ve son girilen sınav sonucu en üstte yer alır. Sonuçları açıklandığı anda 2019-DGS sonuçları yayında bulunan ‘görüntüle' işlemini gerçekleştirerek sınav sonucunuza ulaşabilirsiniz.

DGS TERCİHLERİ NE ZAMAN?

2019 DGS tercih tarihleri henüz belli olmadı. Tercih tarihleri ve diğer detaylar, ÖSYM'nin yayımlayacağı kılavuzun ardından netleşecek. Konuya ilişkin gelişmeler oldukça haberimizde yer vereceğiz.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more