Sözcü Plus Giriş

DGS tercih sonuçları: DGS sonucu ÖSYM tarafından erişime açıldı. Tıkla öğren…

DGS tercih sonuçları açıklandı. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebilirler. Tercih sonuçları ardından kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 09-13 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak. İşte DGS tercih sonuçları sorgulama sayfası...

12:05 -
DGS tercih sonuçları: DGS sonucu ÖSYM tarafından erişime açıldı. Tıkla öğren…

Yeni öğretim yılında eğitimine dört yıllık bir fakültede devam etmek isteyen öğrencilerin geçtiğimiz aylarda giriş yaptığı için DGS için uzun maratonunun sonu geldi. ÖSYM’nin açıklayacağı tercih sonuçları ile öğrencilerin kazandıkları üniversite ve bölümleri belli oldu. Öğrenciler DGS tercih sonuçlarını https://ais.osym.gov.tr/ adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecek.

ÖSYM SONUÇ AÇIKLANMA EKRANI

ÖSYM SONUÇ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

ÖSYM'nin sitesine giriş yapıldıktan sonra sol üst köşede aday giriş butonunu göreceksiniz. Bu alana tıkladıktan sonra kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Şifrenizi unuttuysanız e Devlet bilgilerinizi kullanabilir ya da en yakın ÖSYM merkezinden yeni şifre talep edebilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra bu zamana kadar ÖSYM'nin düzenlediği tüm sınavlarla ilgili başvuru ve sonuçlarınızı göreceksiniz. Yeni açıklanan ya da daha önce açıklanmış tüm sınav sonuçlarınızı bu ekranda görebilirsiniz…

İLGİLİ HABERDGS nedir? DGS'ye kimler girebilir?DGS nedir? DGS'ye kimler girebilir?

DİKEY GEÇİŞ SINAVI NEDİR?

Dikey Geçiş Sınavı, 2000 yılından bu yana meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin örgün öğretim lisans programlarına geçiş yapmaları için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından her yıl Temmuz ya da Ağustos ayında yapılmakta olan sınavın adıdır.

KİMLER DGS’YE GİREBİLİR?

Sınava, bir ön lisans programlarından mezun adaylar başvurabilir. Son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olan adaylar da sınava başvurabilir.

Son güncelleme: 16:26 04.09.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more