Sözcü Plus Giriş

e Okul sınav notları ve devamsızlık sorgulama: İşte e-Okul giriş ekranı!

e Okul'da yeni sistem dikkat çekerken öğrenciler ve veliler ilk dönemin sonuna doğru sınav notlarını merakla araştırıyor. Birçok öğrenci için sınav sonuçları kadar devamsızlık bilgileri de önem taşıyor çünkü devamsızlık hakkı tamamlandığı takdirde öğrenciler sınıf tekrarı yapmak zorunda kalıyor. Milli Eğitim Bakanlığı eğitim ile ilgili teknolojik hizmetleri MEBBİS'te topladı. Peki e-Okul öğrenci ve VBS sistemine nasıl giriş yapılır?

08:22 -
e Okul sınav notları ve devamsızlık sorgulama: İşte e-Okul giriş ekranı!

e- Okul tüm öğrenciler için önem taşıyor. Devlet ve özel ilköğretim okulları, anaokulları, özel eğitim kurumları, ortaöğretim kurumları e-okul sisteminde işlem yapıyor. Öğrenciler e Okul sistemi üzerinden yazılı sonuçlarını öğrenmek için sabırsızlanıyor. Öğretmenlerin yazılı sınav sonuçlarını e-Okul sistemine yüklemeye devam ediyor.  Öğrenciler E-Okul sistemine akın ediyor. e Okul sistemi artık MEBBİS üzerinden hizmet veriyor. MEB'im tüm elektronik hizmetleri MEBBİS'de toplandı ve e-Devlet şifresi ile girilebilecek. Aşağıdaki link üzerinden e Okul’a giriş yapabilirsiniz…

E OKUL GİRİŞ LİNKİ

e-Okul öğrenci giriş ekranı: MEBBİS e-Okul VBS girişi nasıl yapılır?

ÖĞRENCİLERİN KAÇ DEVAMSIZLIK HAKKI VAR?

Lise öğrencilerinin en çok merak ettiği konulardan birisi ise bir eğitim yılı içerisinde kaç gün devamsızlık haklarının olduğu sorusudur. Bundan bir önceki yönetmeliğe göre lise öğrencilerinin 20 gün özürsüz ve 20 gün özürlü olmak ile birlikte 5 gün de okul idaresinin izin verme hakkı ile birlikte toplamda 45 gün devamsızlık hakları bulunuyordu. Ancak yeni yönetmelik doğrultusunda 2016 – 2017 eğitim öğretim döneminde gerçekleşmiş ve 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılında da gerçekleşecek olan lise öğrencilerinin devamsızlık hakkı özürsüz 10 güne düşürülmüştür.

E-OKUL ŞİFRESİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR

E-Okul şifre almak işlemleri de bir kaç adımdan oluşmaktadır. Aşağıdaki adımları izleyerek e-okul şifresi edinebilir ve sisteme giriş yapabilirsiniz.

E-okul veli bilgilendirme sistemine şu şekilde giriş yapabilirsiniz;

Başlangıç olarak,e-okul.meb.gov.tr adresine giriş yapınız.

Daha sonra karşınıza bir ekran gelecektir ve burada; ‘Öğrenci T.C Kimlik No’, ‘Öğrenci Okul No’ ve ‘Resimdeki Rakamlar’ şeklinde sıralanan bölümler bulunmaktadır.

Ardından, tüm bu alanları doldurduktan sonra en alt bölümde yer alan ‘Giriş’ seçeneğine tıkayınız.

Son güncelleme: android-time 08:45 03.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more