Sözcü Plus Giriş

e-Okul öğrenci girişi nasıl yapılır? e-Okul VBS giriş ekranı!

Okulların yarı yıl tatiline girmesine sayılı günler kaldı. Milyonlarca öğrenci Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen e-Okul sistemi sayesinde yazılı/sözlü notlarını ve devamsızlık durumlarını öğrenebiliyor. Sisteme giriş yapabilmek için öğrencinin TC kimlik numarası ve okul numarası gerekiyor. İşte e-Okul sistemi hakkında merak edilen detaylar...

17:52 -
e-Okul öğrenci girişi nasıl yapılır? e-Okul VBS giriş ekranı!

e-Okul sistemi öğrencilerin yanı sıra velilerin de öğrencinin eğitim bilgilerine erişmesine olanak tanıyor. Yarıyıl tatili yaklaşırken karnede yer alacak notları öğrenmek isteyenler için e-Okul hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri haberimizde derledik.

E-OKUL VBS GİRİŞ EKRANI

E-OKUL VBS’YE NASIL GİRİLİR?

e-Okul VBS sistemine giriş yapmak için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan “https://eokul.meb.gov.tr/” adresine giriş yapmak ve sağ tarafa “Veli Bilgilendirme Sistemi” başlığı altındaki istenen bilgileri doldurmak gerekmektedir. Bu aşamada T.C. Kimlik Numarası, Öğrenci Numarası ve güvenlik kodu istenmektedir. Bu bilgiler doğru girilirse ikinci aşamaya geçilir.

İkinci aşamada da öğrencinin kimlik bilgileri ve okul bilgileri sorulmaktadır. Öğrencinin nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe bilgisi, öğrencinin doğum tarihi, öğrencinin okuduğu şube ve öğrenci fotoğrafı istenmektedir. Bu bilgiler de doğru girildiği takdirde sistem açılır.

Açılan ekranda sol menüde Devamsızlık Bilgisi, Not Bilgisi, Haftalık Ders Programı, Sınav Tarihleri, Aldığı Belgeler, Okuduğu Kitaplar, Davranış Notları, Diploma Puanı, Yıl Sonu Notları ve Nakil Durumu gibi seçenekler yer almaktadır.

E OKUL'DA HANGİ BİLGİLER VAR?

Devamsızlık Bilgisi: devamsızlık bilgisi bölümünden öğrencilerin hangi günlerde okula gittiği hangi günlerde ise gitmediği takibi yapılmaktadır. Bu bölümde geç kalma durumlarında dahi bilgi sağlanabilir.

Not Bilgisi: Not bilgisi bölümünde ise öğrencilerin güncel dönemde aldığı derslerdeki başarı durumu görüntülenmektedir. Sınav ve sözlülerde alınan notların öğretmenler tarafından sisteme girilmesi ile görülen bu bilgiler sayesinde kişiler öğrencilerin başarı durumunu görebilmektedir.

Haftalık Ders Programı: Haftalık ders programı bölümünde öğrencilerin derslerinin takibi yapılabilmektedir. Haftalık olarak yayınlanan ders programında öğrencilerin hangi gün hangi dersinin olduğu öğrenilebilmektedir.

Sınav Tarihleri: Sınav takvimlerinin belli olmasının ardından ilgili tarihler e okula yüklenmektedir bu bakımdan öğrenci ve veliler sınav takibini bu bölümden yapabilmektedir.

Son güncelleme: 17:53 22.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more