Sözcü Plus Giriş

İl dışı atama sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte MEB il dışı tayin başvuru detayları…

Öğretmenler de dört gözle il dışı tayinlerini bekliyordu ve başvurular yapılıyor. İl dışı atama başvuruları 20 Haziran'da son bulacak. Peki MEB il dışı atama sonuçlarını ne zaman açıklayacak?

09:06 -
İl dışı atama sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte MEB il dışı tayin başvuru detayları…

MEB tarafından gerçekleştirilen 2019 il dışı tayin başvuruları başladı. Birçok öğretmeninin gündemi içerisinde yer alan tayin başvuruları öncesinde kontenjan ve ihtiyaç listesi de yayınlanmıştı. 14-20 Haziran tarihleri arasında başvurular http://personel.meb.gov.tr sitesi aracılığıyla yapılabilecek. İl dışı atama sonuçları da 24-25 Haziran tarihlerinde yine http://personel.meb.gov.tr internet sitesinden yayımlanacak.

İL DIŞI ATAMA KONTENJAN LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

MEB İL DIŞI ATAMA BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri Başvurular 14-20 Haziran tarihlerinde yapılacak.

Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri 24 Haziran’da sonuçlandırılacak.

İL DIŞI TAYİN BAŞVURU EKRANI

KİMLER BAŞVURABİLECEK?

İl listesinde belirtilen illerin dışındaki illerde görev yapan ve 30 Eylül 2019 tarihi itibarıyla 3 yıllık çalışma süresini tamamlamamış olan öğretmenler, istemeleri halinde listedeki 23 ille sınırlı olmak kaydıyla yer değiştirme başvurusunda bulunabilecek. Bu listede belirtilen illerin birinde görev yapmakta iken soruşturma sonucu bu illerin dışındaki bir il’e atananlar, bu kapsamda başvuruda bulunmaları halinde, soruşturma sonucu ayrıldıkları il haricindeki diğer illeri tercih edebilecekler. Bu kapsamda yapılacak yer değiştirme başvuruları Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri başvurularına ilişkin atama işlemleri sonuçlandırıldıktan sonra değerlendirmeye alınacak. Bu kapsamda yapılan başvurular da 25 Haziran’da sonuçlandırılacak.

ATAMA SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Atama sonuçları www.personel.meb.gov.tr adresinde yayımlanacaktır.

Duyurunun “BAŞVURUYA İLİŞKİN HUSUSLAR” başlıklı “A” Bölümünün 1 ilâ 10. maddeleri kapsamında yapılan başvurulara İlişkin Atama Sonuçları 24 Haziran 2019’da açıklanacak.

Duyurunun “BAŞVURUYA İLİŞKİN HUSUSLAR” başlıklı “A” Bölümünün 11. maddesi kapsamında yapılan başvurulara İlişkin Atama Sonuçları 25 Haziran 2019’da açıklanacak.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more