Sözcü Plus Giriş

Karneler ne zaman verilecek? Okullar ne zaman kapanıyor? İşte önemli tarihler…

Öğrenciler karnelerin ne zaman verileceğini merak ediyor. 2018 – 2019 eğitim öğretim yılının tamamlanmasına kısa bir süre kala öğrenciler dört gözle tatili bekliyor. Peki, okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman başlayacak? İşte MEB’in konuyla ilgili açıklamaları…

10:40 -
Karneler ne zaman verilecek? Okullar ne zaman kapanıyor? İşte önemli tarihler…

Haziran ayının ilk haftası geride kaldı tatil planları yapan öğrenciler ve veliler okulların kapanacağı tarihi araştırıyor. Peki, okullar ne zaman hangi tarihte kapanacak? Yaz tatili ne zaman başlıyor? İşte, MEB’nin takvimine göre, okulların kapanacağı tarih…

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK, KARNELER NE ZAMAN VERİLECEK?

2018-2019 Eğitim öğretim dönemi için yayımlanan takvim bilgilerine göre; 4 Şubat 2019 Pazartesi günü başlayan ikinci kanaat dönemi 14 Haziran 2019 Cuma günü sona erecek.

Okullar ne zaman kapanacak? İşte karnelerin alınacağı tarih

YAZ TATİLİ KISALIYOR MU?

Daha önceden yaz tatiline ilişkin açıklamada bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bizim tatilimiz uzun. Avrupa ortalaması 200 okul günü. Bizde 180 iş günü var. Japonya’da 220 gün. Önce yapısal olarak bir iyileştirmeye gidelim. Ondan sonra 180 iş günü Avrupa’daki gibi 200 iş günü olabilir. Türkiye’nin yüzde 90’ı tarım toplumuyken yazın 3 aylık boşluğu bırakmışlar çünkü tarım yapılıyor. İş tersine dönmüş yüzde 80’i şehirleşmiş ama bu takvim yine aynı kalmış temel çıkmaz bu. Değişebilir. Şu anda 180 iş gününü hemen artırmak gibi bir derdimiz yok. Önce yapısal olarak bir iyileştirmeye gidelim. Ondan sonra orta vadede 180 iş günü Avrupa’daki gibi 200 gün olabilir” demişti.

YAZ TATİLİ NE ZAMAN BİTECEK?

2019-2020 eğitim öğretim yılı ise 16 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak. Böylelikle öğrenciler 3 ay tatil yapmış olacak.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more