Sözcü Plus Giriş

Kayseri ve Hatay’da okullar tatil edildi!

Kayseri'nin Yahyalı ve Sarız ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle; Hatay'ın Samandağ ilçesinde, etkili olan kuvvetli sağanak nedeniyle okullar tatil edildi

22:51 -
Kayseri ve Hatay’da okullar tatil edildi!

Kayseri’nin yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı yaşamı olumsuz etkiledi. Yahyalı İlçe Kaymakamlığı ilçesinde yüksek kesimlerdeki 17 mahallede yapılan taşımalı eğitime, yoğun kar yağışı nedeniyle 1 gün süre ile ara verildiği bildirildi. İlçede yoğun kar ve tipi nedeniyle 12 köy yolu ulaşıma kapandı. Ekiplerin yol açma çalışmaları sürdürülüyor.

Sarız İl Kaymakamlığı da yoğun kar yağışı nedeniyle taşıma eğitime 1 gün süre ile ara verildiğini bildirdi. Sarız ilçesinde de kar ve tipi nedeniyle 9 köy yolu ulaşıma kapandı.  Belediye ve karayolları ekipleri her iki ilçede kapanan köy yollarının açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Hatay Samandağ Kaymakamlığı internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, ilçedeki Tekebaşı Eczacı Maruf Cilli Anadolu Lisesi ile Tekebaşı Anaokulu’nda aşırı yağışlardan dolayı yarın eğitime ara verildi. Öte yandan, il genelinde yağış aralıklarla sürüyor.

İLGİLİ HABER Adana'da okullar tatil mi? Valilik açıkladı! Adana'da okullar tatil mi? Valilik açıkladı!

AA/DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more