KYK burs ve kredileri için taahhütname onayı nasıl yapılır? e Devlet taahhütname onay ekranı…

KYK burs sonuçları açıklandı. KYK burs sonuçlarını KYK’nın resmi internet sitesi olan kyk.gov.tr üzerinden kontrol edilmeye devam ediyor. KYK burs ve kredi sonuçlarını kontrol edenlerin bir adım sonraki işlemi taahhütname onayı olarak devam ediyor. KYK kredi ve burslarının bağlanması için taahhütname onayı büyük önem taşıyor...

KYK burs ve kredileri için taahhütname onayı nasıl yapılır? e Devlet taahhütname onay ekranı…

KYK burs sonuçlarının ardından kurumun resmi sitesinden, “KYK burs veya kredisi almaya hak kazanan öğrencilerin belirtilen tarihler arasında e-Devlet üzerinden burs/kredi onay işlemi ekranında yer alan “taahhütname onayı” yapmaları gerekmektedir.” açıklaması yapıldı. KYK burs taahhütname onayı 19 Kasım 2019’a kadar yapılabilecek. İşte KYK burs ve kredi onayı hakkında merak edilenler…

KYK BURS VE KREDİ TAAHHÜTNAME ONAYI LİNKİ

TAAHHÜTNNAME NEDİR?

KYK'nın ödeme yapabilmesi için burs/kredi hakkı kazanan öğrencilerin en geç 19 Kasım saat 23.59'a kadar e-Devlet üzerinden taahhütnamelerini okuyup onaylamaları gerekiyor. (Taahhütname onayı e-Devlet mobil uygulamasından yapılamamaktadır.)

Burs/kredinin hangi durumlarda kesileceği, kredi geri ödemesinin ne zaman ve ne şekilde yapılacağı gibi öğrencinin sorumluluğunda olan bilgilerin yer aldığı burs/kredi taahhütnamesinin dikkatli bir şekilde okunması gerekiyor.

BURS, ÖĞRENİM KREDİSİ VE KATKI KREDİSİ ARASINDAKİ FARK

T.C. vatandaşı yüksek öğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs/Kredi Verilmesine İlişkin Kanun hükümlerine göre karşılıksız verilen paradır. Öğrenim Kredisi, Yüksek öğrenim gören T.C. vatandaşı öğrencileri maddi yönden desteklemek, sosyal ve kültürel gelişmelerini kolaylaştırmak amacıyla devam ettikleri yüksek öğretim kurumlarının normal öğrenimi süresince verilen, zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmayan borç paradır. Katkı Kredisi ise yüksek öğretim kurumlarında bir öğrenci için cari hizmet ödeneği karşılığı Bakanlar Kurulunca tespit edilen miktarın Devlet katkısı dışında kalan ve borçlanma karşılığı Kurumca öğrenci adına öğretim kurumu hesabına ödenen paradır.

Loading...