LGS başvuruları için son saatler! LGS başvurusu nasıl yapılır?

LGS başvurusu nasıl yapılır? Başvuruların başlamasıyla birlikte Liseye Geçiş Sınavı (LGS) 2019 kılavuzu da yayınlandı. LGS 2019 kılavuzuna göre başvurular e-Okul sistemi üzerinden yapılabilecek. LGS başvuruları uzatılmıştı ve son gün geldi. İşte LGS başvuru detayları...

LGS başvuruları için son saatler! LGS başvurusu nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) yapılan açıklamaya göre, LGS başvuruları 17 Nisan'a kadar uzatılmıştı ve LGS başvuruları için son gün geldi. LGS başvurusunu henüz tamamlamayanlar için merak edilen ayrıntılar haberimizin devamında yer alıyor…

LGS BAŞVURU LİNKLERİ

E-OKUL LGS BAŞVURU EKRANI

LGS ÖRNEK SORULAR

LGS BAŞVURU KILAVUZU

lgs sözcü ile ilgili görsel sonucu

LGS BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

LGS başvuru süreci Milli Eğitim Bakanlığı LGS 2019 kılavuzunda şu şekiklde ifade edildi:

“Merkezî Sınav başvurusunda bulunacak öğrenciler, başvuru yapmadan önce elektronik ortamdaki bilgilerinin güncel olup olmadığını kayıtlı oldukları okul müdürlüklerinden kontrol ettireceklerdir. Öğrenci bilgilerinin güncelliğinden okul müdürlüğü sorumlu olacaktır.

Açık Öğretim Ortaokulu öğrencilerinin başvuru işlemleri Açık Öğretim Ortaokulu Müdürlüğü tarafından takip edilecektir.”

Özetleyecek olursak öğrenciler veya öğrenciler adına velileri e-Okul sistemi üzerinden 14 Nisan tarihine kadar LGS’ye başvurabilecekler. Ancak öğrencilerin bilgilerini okul müdürlüklerine güncelletmeleri gerekmektedir.

LGS BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Liseye Geçiş Sınavı başvuru şartlarını içeren LGS 2019 kılavuzu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlandı. Yayınlanan kılavuza göre başvuru şartları şöyle:

Resmî ve Özel Ortaokullar, İmam Hatip Ortaokulları Öğrencilerinin Başvuru Şartları 2018–2019 Öğretim yılında örgün ortaokulların 8’inci sınıfında öğrenim görüyor olmak.