Sözcü Plus Giriş

LGS sonuçları için geri sayım… LGS sonuçları nasıl sorgulanacak?

LGS sonuçları için bekleyiş sürüyor. Liseye geçiş yapacak öğrenciler merakla LGS sonuçlarını araştırıyor. Lise yolundaki öğrenciler "LGS sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusunu yöneltiyor. Bir diğer yandan tercihlerin ne zaman alınacağı da merak konusu. İşte LGS sonuç tarihine dair detaylar...

13:17 -
LGS sonuçları için geri sayım… LGS sonuçları nasıl sorgulanacak?

LGS sonuçları için kısa bir süre kaldı. Lise adayları sonuçları öğrenip ona göre bir tercih yapmanın planını kuruyor. İstedikleri liselere yerleşmek isteyen öğrenciler LGS sonuçlarını heyecanla bekliyor. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik uygulanan ve TEOG sınavı yerine gelen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın sonuçları ne zaman?

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN?

LGS sonuçları ise 24 Haziran Pazartesi günü açıklanacak. Sonuçların saat kaçta açıklanacağına dair ise bir bilgi henüz yok. LGS sonuçları 24 Haziran açıklanacak. Kılavuzun da hemen ertesi gün yayımlanması bekleniyor. Tercih başvurularının ise temmuz ayının ilk haftası başlaması bekleniyor.

LGS SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

LGS PUAN HESAPLAMA İŞLEMİ

Öğrencilerin Ham Puanının Hesaplaması

Standart puan ve toplam ağırlıklı standart puan hesaplama formülü aşağıda verilmiştir.


Öğrencilerin Toplam Ağırlıklı Standart Puan (TASP) Hesaplaması

Hesaplanan Toplam Ağırlıklı Standart Puan, kendi içinde en küçüğü 100 ve en büyüğü 500 olan bir puan dağılımına dönüştürülecektir.

Bu puanların bulunmasında aşağıdaki formül uygulanacaktır.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more