Sözcü Plus Giriş

MEB AÖL sınav giriş belgesi sorgulama: Açık Lise sınav giriş yerleri belli oldu

AÖL yani Açık Öğretim Lisesi sınavları 3 oturumda yapılacak .06 - 07 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan AÖL sınavının giriş yerleri ve giriş belgeleri MEB Açık Lise internet sitesinden öğrenilebilecek. Haberimizde bulunan linkten AÖL sınav giriş yerinizi öğrenebilir ve belgenizi çıkartabilirsiniz.

11:38 -
MEB AÖL sınav giriş belgesi sorgulama: Açık Lise sınav giriş yerleri belli oldu

Liseyi dışarıdan tamamlamak isteyen öğrenciler için sınav günü yaklaştı. MEB, AÖL sınav giriş yerlerini öğrenciler ile paylaştı. Açık Öğretim Lisesi öğrencileri sınav giriş belgelerini http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx adresinden çıkartabilecek. Aynı adres üzerinden sınav giriş yerleri de öğrenilebilir.

AÖL SINAV GİRİŞ YERLERİ

SINAVA GİRMEDEN ÖNCE BUNLARA DİKKAT!

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerimiz geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır. Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.

AÖL SINAV TARİHLERİ

Açık Öğretim Liseleri (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi) 2018-2. dönem sınavları, 06 – 07 Nisan 2019 tarihlerinde 3 oturum olarak gerçekleştirilecek.

OTURUM SAATLERİ

Sınavlarının ilk oturumu 6 Nisan’da 09:30’da gerçekleştirilecek, AÖL 2. dönem sonu sınavlarının ikinci oturumu 6 Nisan 14:00’te gerçekleştirilecek, AÖL 2. dönem sonu sınavlarının son oturumu ise 7 Nisan 14:00’te gerçekleştirilecek.

AÖL MEZUNİYET ŞARTLARI NELER?

* Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması,

* Toplam kazanılan kredinin en az 192 veya üzeri olması,

* Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması, Dil ve Anlatım /Türk Dili ve Edebiyatı dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması,

* Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava girmiş olması gerekmektedir.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more