Sözcü Plus Giriş

MEB il dışı atama başvuruları ne zaman başlıyor? İşte il dışı tayin için şartlar…

Öğretmenlerin 2019 yılı il dışı atama süreci başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı personeli olan öğretmenlerin en önemli tarih ve takvimlerinden birisi olan il dışı atama süreci için kısa bir süre kaldı. Peki, 2019 MEB il dışı atama başvuruları ne zaman? İl dışı tayin başvuruları nasıl yapılacak? İşte detaylar...

09:22 -
MEB il dışı atama başvuruları ne zaman başlıyor? İşte il dışı tayin için şartlar…

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin il dışı isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları başlıyor. Peki, 2019 MEB il dışı tayin başvuruları ne zaman? İl dışı atama başvuruları nasıl yapılacak? İşte il dışı tayin için şartlar…

MEB İL DIŞI ATAMA BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri Başvurular 14-20 Haziran tarihlerinde yapılacak.

Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri 24 Haziran'da sonuçlandırılacak.

İL DIŞI TAYİN ŞARTLARI İÇİN TIKLAYINIZ

KİMLER BAŞVURABİLECEK?

İl listesinde belirtilen illerin dışındaki illerde görev yapan ve 30 Eylül 2019 tarihi itibarıyla 3 yıllık çalışma süresini tamamlamamış olan öğretmenler, istemeleri halinde listedeki 23 ille sınırlı olmak kaydıyla yer değiştirme başvurusunda bulunabilecek. Bu listede belirtilen illerin birinde görev yapmakta iken soruşturma sonucu bu illerin dışındaki bir il'e atananlar, bu kapsamda başvuruda bulunmaları halinde, soruşturma sonucu ayrıldıkları il haricindeki diğer illeri tercih edebilecekler. Bu kapsamda yapılacak yer değiştirme başvuruları Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri başvurularına ilişkin atama işlemleri sonuçlandırıldıktan sonra değerlendirmeye alınacak. Bu kapsamda yapılan başvurular da 25 Haziran'da sonuçlandırılacak.

Atama sonuçları www.personel.meb.gov.tr adresinde yayımlanacak.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more