Sözcü Plus Giriş

İl dışı atama ve tayin sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 MEB il dışı tayin sorgulama sayfası…

MEB il dışı atama ve tayin sonuçları bugün açıklanıyor. Bulundukları ilde en az 3 yıl görev yapmış Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumlarında kadrolu olarak görev yapan öğretmenler, kapsayan iller arasında yer değiştirme için başvuru geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilmiş ve sonuçların 24 Haziran'da açıklayacağını duyurulmuştu. Binlerce öğretmen, il dışı tayin ve atama sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak öğrenmek istiyor. il dışı atama ve tayin sonuçları MEB tarafından http://personel.meb.gov.tr internet sitesinden yayımlanacak.

13:31 -
İl dışı atama ve tayin sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 MEB il dışı tayin sorgulama sayfası…

Binlerce öğretmen adayını yakından ilgilendiren İl dışı tayin ve atama sonuçlarının ne zaman açıklanacağı adaylar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Farklı bir ilde görev yapmak isteyen öğretmenlerin il dışı atama ve tayin başvurularının ardından sonuçlar 24 Haziran’da günü MEB tarafından açıklanacak. Öğretmenlerin merakla beklediği il dışı atama sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak çok sayıda kişi tarafından araştırılıyor. MEB il dışı tayin ve atama sonuçlarının bugün açıklanacağı belirtilmişti. Tayin başvurusu için bulundukları ilde en az 3 yıl görev yapmış olmaları ve zorunlu çalışma yükümlüğü olmaması gerekiyor. Sonuçlar personel.meb.gov.tr sitesinde yer alacak.

İL DIŞI ATAMA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MEB yayınladığı takvime göre 24 Haziran tarihinde belli olması beklenen il dışı tayin sonuçları henüz açıklanmadı. İl dışı ile ilgili yapılan duyuruya göre; “BAŞVURUYA İLİŞKİN HUSUSLAR” başlıklı “A” Bölümünün 1 ilâ 10. maddeleri kapsamında yapılan başvurulara İlişkin Atama Sonuçları 24 Haziran 2019’da açıklanacak. Ayrıca duyuruya göre “BAŞVURUYA İLİŞKİN HUSUSLAR” başlıklı “A” Bölümünün 11. maddesi kapsamında yapılan başvurulara İlişkin Atama Sonuçları 25 Haziran 2019’da açıklanacak. Atama sonuçları www.personel.meb.gov.tr adresinde yayımlanacak. Açıklanır açıklanmaz aşağıdaki linkten sorgulama yapabilirsiniz…

İL DIŞI TAYİN SONUÇLARI 2019

İL DIŞI ATAMA KONTENJAN LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

İL DIŞI TAYİNDEN KİMLER YARARLANABİLİR?

İl listesinde belirtilen illerin dışındaki illerde görev yapan ve 30 Eylül 2019 tarihi itibarıyla 3 yıllık çalışma süresini tamamlamamış olan öğretmenler, istemeleri halinde listedeki 23 ille sınırlı olmak kaydıyla yer değiştirme başvurusunda bulunabilecek. Bu listede belirtilen illerin birinde görev yapmakta iken soruşturma sonucu bu illerin dışındaki bir il’e atananlar, bu kapsamda başvuruda bulunmaları halinde, soruşturma sonucu ayrıldıkları il haricindeki diğer illeri tercih edebilecekler. Bu kapsamda yapılacak yer değiştirme başvuruları Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri başvurularına ilişkin atama işlemleri sonuçlandırıldıktan sonra değerlendirmeye alınacak. Bu kapsamda yapılan başvurular da 25 Haziran’da sonuçlandırılacak.

İL DIŞI ATAMA VE TAYİN

İller arası yer değiştirme başvurusunda bulunan öğretmenler, aynı ya da farklı illerden en çok 40 eğitim kurumunu tercih edebilecektir. Bu kapsamda başvuracak öğretmenlere, tercihleri dışında 41'inci seçenek olarak bir il'i daha tercih etme hakkı verilecektir. Ancak 40 eğitim kurumu tercihi tamamlanmadan 41'inci seçenek işaretlenemeyecektir. Bunlardan 41'inci seçeneği işaretleyenler, yalnızca tercih ettiği ildeki boş kalan kontenjanlara hizmet puanı üstünlüğü esasına göre bilgisayar kurasıyla atanacaktır.

İLGİLİ HABERMEB 2019 il dışı atama kontenjan ve ihtiyaç listesi yayınlandı!MEB 2019 il dışı atama kontenjan ve ihtiyaç listesi yayınlandı!

 

İLGİLİ HABEROkullar ne zaman açılacak? 2019 yaz tatili ne zaman bitiyor?Okullar ne zaman açılacak? 2019 yaz tatili ne zaman bitiyor?
Son güncelleme: 17:03 24.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more