Sözcü Plus Giriş

MSÜ sınav sonuçları için nefesler tutuldu… ÖSYM MSÜ sonuçlarını saat kaçta açıklayacak?

MSÜ sınavına girerek Türkiye'nin milli savunma kadrolarında yer almak isteyen öğrenciler MSÜ sınav sonuçlarının tam olarak ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Adaylar şimdilik açıklanan MSÜ soru ve cevaplar neticesinde puan hesaplama konusunda tahminde bulunmakla yetiniyor. Peki, MSÜ sınav sonuçları ne zaman ve saat kaçta açıklanacak?

19:56 -
MSÜ sınav sonuçları için nefesler tutuldu… ÖSYM MSÜ sonuçlarını saat kaçta açıklayacak?

MSÜ’nün ardından gözler sınav sonuçlarına çevrildi. ÖSYM tarafından yapılan bilgilendirmeye göre açıklanma tarihi belli olan MSÜ sonuçları sayesinde öğrenciler Türkiye'nin milli savunma kadrolarında yer alma imkanı bulacak. Sınava giren adaylar bu hayalleri için sonuçlarının tam olarak ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Peki, MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

2019 MSÜ SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN?

Sonuç tarihi: 26 Nisan 2019

MSÜ sınav sonuçlarının bugün mesai saati bitimine kadar açıklanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

TERCİHLER NE ZAMAN YAPILACAK?

Askeri okul tercihlerini 29 Nisan ile 17 Mayıs tarihleri arasında erişime açacak olan Milli Savunma Bakanlığı, bu aşamada tercihlerini gerçekleştirmeyen kişilerin ikinci aşamaya çağrılmayacağını aktardı. Sınavdan elde edilen puanlamalara göre tercihlerini yapabilecek olan adaylar ardından tekrar sonuçları bekleyecek.

2. SEÇİM AŞAMALARI TERCİH İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

2019 MSÜ sınav sonuçları açıklandıktan sonra adaylar öncelik sırasına göre okul tercihlerini ve ikinci seçim aşamalarına katılacakları tarihleri https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden belirleyebileceklerdir.

2019-MSÜ'ye katılan adayların Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları tercihlerini 29 Nisan 2019 – 17 Mayıs 2019 tarihleri arasında https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresine girerek yapmaları gerekmektedir. Belirtilen süre içerisinde internet sitesi üzerinden tercihini yapmayan adaylar, 2'nci Seçim Aşamalarına çağrılmayacaktır.

Adaylar Harp Okulları için;
– Kara Harp Okulu (KHO),
– Deniz Harp Okulu (DHO),
– Hava Harp Okulu (HHO),
– Sahil Güvenlik (Deniz Harp Okulunda eğitim alacaktır.)

Astsubay Meslek Yüksekokulları için;
– Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu (Kara Asb.MYO),
– Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu (Deniz Asb.MYO),
– Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu (Hava Asb.MYO),
– Sahil Güvenlik (Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulunda eğitim görecektir.)
– Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu (Bando Asb.MYO),

Son güncelleme: 09:21 26.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more