Sözcü Plus Giriş

MSÜ sınavı ne zaman yapılacak? 2019 MSÜ başvuru ne zaman? İşte MSÜ şartları…

MSÜ sınav başvurularını kaçırmak istemeyen adaylar ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden başvuru yapabilecekler. Milli Savunma Üniversitesi sınavı başvuru tarihleri ve MSÜ detayları haberimizin içerisinde yer alıyor.

23:23 -
MSÜ sınavı ne zaman yapılacak? 2019 MSÜ başvuru ne zaman? İşte MSÜ şartları…

MSÜ fakülte ve yüksekokullarında eğitim almak isteyen öğrenciler, 2019 MSÜ başvuru tarihi ve sınav tarihini merak ediyor. MSÜ başvurularında Harp Okulları için en fazla 20 yaş, Astsubay Meslek Yüksekokulları için en fazla 21 yaş şartı aranıyor olacak. Peki, 2019-MSÜ sınavı ne zaman yapılacak? Başvuru tarihi belli oldu mu?

MSÜ SINAV BAŞVURULARI NE ZAMAN?

16 Ocak'ta başlayacak olan sınav başvuruları 27 Şubat 2019 tarihinde sona erecek. Sınav ise 7 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ)'na katılacak adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapacaklar. Sınav ücreti, başvuru hizmeti ücreti yayınlanacak başvuru kılavuzu ile belli olacak.

msusinav-basvuru

ÖSYM MSÜ SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

7 Nisan 2019 tarihinde Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı Saat 10.15'te yapılacak ve 135 dakika sürecek sınavda adaylara, ortaöğretim düzeyinde, beş seçenekli çoktan seçmeli 120 sorudan oluşan bir test uygulanacaktır. 2019 MSÜ Sınava Giriş Yerlerinin sınava 1 hafta kala yayınlanması bekleniyor.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER? KİMLER BAŞVURABİLİR?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

* Harp Okullarına (HO) kadın ve erkek, Astsubay Meslek Yüksekokullarına (Asb. MYO) sadece erkek öğrenci alınacaktır.

* Gün ve aya bakılmaksızın Harp Okulları için en fazla 20 (yirmi) yaşında olmak (1998 ve sonrası doğumlu), Astsubay Meslek Yüksekokulları için en fazla 21 (yirmibir) yaşında olmak (1997 ve sonrası doğumlu),

* Lise ve dengi okullarda öğrenciliği devam edenler için 2018 yılında Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarının kesin kayıt işlemlerinin son tarihine kadar mezun olmak veya dönemine bakılmaksızın 2016 ve 2017 yılında mezun olmak (daha önceki yıllarda mezun olanlar başvuramazlar),

Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına başvuru için ÖSYM Başkanlığınca düzenlenen MSÜ Sınavına katılmış ve Milli Savunma Bakanlığınca belirlenecek çağrı taban puanı almış olmak.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more