Sözcü Plus Giriş

ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? EGM 83. dönem özel güvenlik sınav sonuçları açıklandı mı?

ÖGG sınavına giren ve sonuçları bekleyen adaylar, sık sık EGM’nin sınav sonuçlarını açıklayacağı sistemi kontrol ediyor. Özel Güvenlik 83. Temel Eğitim ve 59. Yenileme Sınavı geçekleşti fakat sınav sonuçları henüz açıklanmadı. Peki 2019 ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

18:57 -
ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? EGM 83. dönem özel güvenlik sınav sonuçları açıklandı mı?

Özel Güvenlik 83. Temel Eğitim 59. Yenileme Eğitim Sınavı 25 Ağustos 2019 tarihinde yapıldı. Sınavın ardından gözler özel güvenlik sorularına ve sonuçlarına dikildi. Özel Güvenlik sınavından geçer not alabilebilmek için sınavın ve uygulama sınavının puanlarının aritemetik ortalamasının 60 olması gerekiyor.

ÖGG SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN?

ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabı henüz netlik kazanmadı.

ÖGG sınavına katılan adaylar, soru ve cevapları Emniyet Genel Müdürlüğü'nün resmi internet adresi üzerinden görüntüleyebilecekler…

SORU VE CEVAPLAR İÇİN TIKLAYIN

ögg site:Sozcu.com.tr ile ilgili görsel sonucu

NASIL ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLUNUR?

Özel Güvenlik Görevlisi olabilmek için Emniyet Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği ÖGG sınavından en az 60 puan almak gerekiyor. Düzenlenen bu sınava adayların giriş hakkı 4’tür. Her bir sınav için ayrı sınav ücreti yatırılır. Ayrıca özel güvenlik olurken silahlı ya da silahsız olarak seçim yapmanız gerekir. Silahlı ve silahsız Güvenlik Görevlisi olmak için aranan şartlar ve adaylardan istenilen belgeler farklıdır. Ayrıca Silahlı temel eğitim süresi 120 saattir. 15 gün temel dersler+ 3 gün silah dersi ( 2 gün teorik eğitim ve 1 gün poligonda 25 mermi atış eğitimi) olmak üzere toplam 18 iş günüdür. Silahsız temel eğitim alanlar 100 saattir. (15 gün) Eğitimlere katılmak mecburidir. Mazeretsiz %10 D/S (100 saatin 10 saati), mazeretli %30 D/S (100 saatin 10 saati) devamsızlık hakkınız mevcuttur.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more