15 tatile günler kaldı: Okullar ne zaman açılacak?

Öğrencilerin heyecanla beklediği 15 tatilin (sömestr) başlamasına günler kaldı. Karnelerini alacak olan öğrenciler yarıyıl tatilin ne zaman biteceğini yani okulların tekrar ne zaman açılacağını merak ediyor. Peki okullar ne zaman açılacak? Sömestr tatili yani 15 tatil ne zaman bitecek?

15 tatile günler kaldı: Okullar ne zaman açılacak?

Öğrenciler, 15 tatilin gelmesi ile birlikte yoğun temponun ardından dinlenme fırsatı bulacak. Öğrenciler yarıyıl tatilinde 15 gün dinlenecek ve ardından okullar açılacak. Bu yarıyıl tatili yani sömestr hem öğrenciler için hem de veliler için birtakım değerlendirmeleri yapabilmeleri noktasında son derece önemli bir fırsat oluyor.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

2018-2019 eğitim öğretim yılı kapsamında okullar 17 Eylül tarihi itibari ile açıldı. eğitim ve öğretim yılı birinci kanaat dönemi, 18 Ocak 2019 Cuma sona erecek. Yarıyıl tatili, 21 Ocak-1 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayacak ve 14 Haziran 2019 Cuma tamamlanacak. 15 Haziran 2019 Cumartesi günü başlayacak olan yaz tatili, 16 Eylül 2019 Pazartesi gününe kadar sürecek.

karne_iha

15 TATİL İÇİN ÖNERİLER

Özellikle bu dönemde veliler kendi çocuklarının karne sonuçlarına göre eğitim programlarında yenilik yapabilirler. Dersleri kötü gitmiş olan bir öğrencinin ikinci kanaat döneminde nasıl düzeltilebileceği noktasında çeşitli çözümlemeler ortaya koyarak kötü gidişe dur diyebilir. Derslerinde başarılı olan öğrenciler için yarıyıl tatilinde çeşitli aktiviteler ile yabancı dil öğrenimi noktasında yeni çalışmalar ortaya konulabilir. Bu tatil dönemini fırsata çevirebilecek en iyi öğrenci profili ise o yıl gireceği sınavı olan öğrencilerdir. Velilerinin desteği ile birlikte yarıyıl tatilinde düzenli ders çalışabilecekleri bir ortam oluşturarak tatilde tüm eksikleri tamamlayarak bol bol soru çözmeleri sınavlar hazırlık için iyi olacaktır.

E Okul takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır? İlginizi Çekebilir E Okul takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır?