Sözcü Plus Giriş

Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek?

Öğrenciler yaz tatilinin ilk günlerinde olmasına rağmen okulların açılacağı tarihi araştırıyor, bir yandan da yaz tatili uzar mı merak ediyor. Peki 2019’da okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek?

11:56 -
Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek?

Ne kadar süre tatil yapacaklarını merak eden öğrenciler, “Okullar ne zaman açılacak? “Yaz tatili ne zaman bitecek?” merakla araştırıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) çalışma takvimi belli olmasada okulların açılacağı tarih netleşti.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

2019-2020 eğitim öğretim yılı ise 9 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak. Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5'inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9'uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin, eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla 5-6 Eylül 2018 tarihlerinde uyum eğitimi yapılacak.

Son güncelleme: 11:37 04.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more