Sözcü Plus Giriş

Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitiyor? İşte ara tatil tarihleri…

Yaz tatilinin sonu adım adım yaklaşırken birçok kişi okullar ne zaman açılacak sorusuna cevap arıyor. . Yeni eğitim döneminde öğrencileri değişiklikler bekliyor olacak. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ilkokula başlama yaşını 66 aydan 69 aya çıkaran kanunun ardından ilgili yönetmelik yeniden düzenlenirken daha önce 10 dakika olan tam gün eğitim yapılan ilköğretim okullarındaki teneffüs süreleri en az 15 dakikaya çıkarıldı. İşte okulların açılacağı tarih ve ara tatil tarihleri...

07:14 -
Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitiyor? İşte ara tatil tarihleri…

Okulların kapanması ile birlikte yaz tatilinde ilk ayını tamamlayan öğrenciler ve veliler yeni dönem hazırlıklarına başlamak için okulların ne zaman açılacağını merak ediyor. Yaz tatili bittiğinde öğrencileri okulda değişiklikler bekliyor. Peki okullar ne zaman açılacak, yaz tatili ne zaman bitecek? 2019-2020 eğitim öğretim yılı ise 9 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak.

TENEFFÜS SÜRELERİ UZATILDI

Bir ders saati süresinin eskisi gibi 40 dakika olduğu ilköğretim kurumlarının teneffüs sürelerine ilişkin düzenleme yapıldı.

Yönetmelikte yapılan değişiklikle çocuğun sosyal gelişimine katkı sağlayan teneffüs süreleri uzatıldı. Daha önce 10 dakika olan tam gün eğitim yapılan okullardaki teneffüs süreleri en az 15 dakikaya çıkarıldı. İkili eğitim yapılan okullarda ise bu süre en az 10 dakika olacak.

sözcü okullar ne zaman açılacak ile ilgili görsel sonucu

UYUM SAĞLAMA ÖĞRENCİLERİ 1 HAFTA ERKEN BAŞLAYACAK

2019-2020 eğitim öğretim yılı ise 9 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak. Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5’inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9’uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin, eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla 5-6 Eylül 2018 tarihlerinde uyum eğitimi yapılacak.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more