Okullar ne zaman kapanacak? İlk ara tatil için geri sayım!

Okullarda yoğun sınav temposu yaklaşırken öğrenciler ve veliler çalışmalarını devam ettiriyor, bir yandan da okullar ne zaman kapacak sorusunun yanıtını merak ediyor. Öğrencilerin sabırsızlıkla beklediği ilk ara tatil için geri sayım başladı. Peki ara tatiller ne zaman, okullar ne zaman kapanacak?

Okullar ne zaman kapanacak? İlk ara tatil için geri sayım!

Kiminin ders çalışarak, kiminin dinlenerek geçirdiği yaz tatilinin sona ermesiyle milyonlarca öğrenci geçtiğimiz haftalarda okullarındaki sıralarında yerini aldı. Bu yıl 4 kez kapanacak olan okullar, öğrenciler için dinleme ve dersleri için daha geniş vakit ayırma imkanı sunacak. Peki okullar ne zaman kapacak.

İLK ARA TATİL NE ZAMAN?

İlk ara tatil 18-22 Kasım tarihlerine denk gelecek.

1. DÖNEM NE ZAMAN BİTECEK?

1. dönem 17 Ocak 2020 tarihinde sona erecek. İkinci dönem 3 Şubat 2020 tarihinde başlayacak.

İKİNCİ ARA TATİL NE ZAMAN?

İkinci ara tatil 6-10 Nisan 2020 arasında yaşanacak. 13 Nisan 2020’de ikinci dönem başlayacak.

2020 YAZ TATİLİ NE ZAMAN?

19 Haziran 2020 tarihinde tamamlanarak 11 haftalık yaz tatili başlayacak.

TENEFFÜS SÜRELERİ UZATILDI

Bir ders saati süresinin eskisi gibi 40 dakika olduğu ilköğretim kurumlarının teneffüs sürelerine ilişkin düzenleme yapıldı.

Yönetmelikte yapılan değişiklikle çocuğun sosyal gelişimine katkı sağlayan teneffüs süreleri uzatıldı. Daha önce 10 dakika olan tam gün eğitim yapılan okullardaki teneffüs süreleri en az 15 dakikaya çıkarıldı. İkili eğitim yapılan okullarda ise bu süre en az 10 dakika olacak.

Loading...