Sözcü Plus Giriş

Okulların açılacağı tarih çok yaklaştı! Okullar ne zaman açılacak? Ara tatiller ne zamana denk geliyor?

Geri sayım bitmek üzere ve okulların açılacağı tarih geliyor. Bu yıl MEB bir değişikliğe giderek ara tatil sistemini değiştiriyor. Peki yaz tatili ne zaman bitecek? Uzmanlar yaz tatilinin çok uzun olmasının öğrencilerin bir yıl boyunca öğrendiklerini unutmalarına neden olabileceğini belirterek ailelere çeşitli önerilerde bulunuyor.

09:34 -
Okulların açılacağı tarih çok yaklaştı! Okullar ne zaman açılacak? Ara tatiller ne zamana denk geliyor?

Yaz tatilinin keyfini süren öğrenciler ve veliler okulların açılacağı tarihi merak ediyor. Yeni eğitim öğretim dönemi hazırlıkları sürerken, okullar ne zaman açılacak sorusu birçok kişi tarafından soruluyor. Bu sene eğitim öğretim düzeninde bazı değişiklikler de karşımıza çıkıyor. Yeni karara göre sömestr tatiline ek olarak iki tane daha ara tatil olacak.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

2019-2020 eğitim öğretim yılı ise 9 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak. Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5’inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9’uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin, eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla 5-6 Eylül 2019 tarihlerinde uyum eğitimi yapılacak.

Okullar ne zaman açılacak? Okulların açılacağı gün yaklaşıyor! Ara tatiller ne zaman?

2019 – 2020 YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MEB TAKVİMİ

İLK ARA TATİL NE ZAMAN?

İlk ara tatil 18-22 Kasım tarihlerine denk gelecek.

1. DÖNEM NE ZAMAN BİTECEK?

1. dönem 17 Ocak 2020 tarihinde sona erecek. İkinci dönem 3 Şubat 2020 tarihinde başlayacak.

İKİNCİ ARA TATİL NE ZAMAN?

İkinci ara tatil 6-10 Nisan 2020 arasında yaşanacak. 13 Nisan 2020'de ikinci dönem başlayacak.

2020 YAZ TATİLİ NE ZAMAN?

19 Haziran 2020 tarihinde tamamlanarak 11 haftalık yaz tatili başlayacak.

HAZIRLIK ÖĞRENCİLERİ BU HAFTA BAŞLIYOR

Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5'inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9'uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin, eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla 5-6 Eylül 2019 tarihlerinde uyum eğitimi yapılacak.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more