ÖSYM AİS GİRİŞ: YKS giriş yerleri sorgulama! YKS sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır?

2 milyondan fazla öğrencinin katılacağı YKS'de sınav giriş yerleri ve sınav girilş belgeleri belli oldu. Adaylar şifreleri ve T.C. kimlik numaraları ile ais.osym.gov.tr adresinden sınav giriş belgelerini çıkartabilecek. İşte ÖSYM AİS giriş ekranı...

ÖSYM AİS GİRİŞ: YKS giriş yerleri sorgulama! YKS sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) giriş belgelerini ve sınav yerlerini açıkladı. Adayların YKS'ye girerken yanında bulundurmaları gereken sınav giriş belgelerini aşağıdaki linkten çıkartabilirsiniz.

YKS SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ÇIKARTILIR?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), 15 ve 16 Haziran'da yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek adayların sınava giriş belgeleri “http://ais.osym.gov.tr” adresinden açıklandı.

yks sözcü ile ilgili görsel sonucu

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 15 Haziran'da uygulanacak YKS 1. oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 16 Haziran'da uygulanacak YKS 2. oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve YKS 3. oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgesini, ÖSYM'nin “https://ais.osym.gov.tr” adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle edinebilecek.

YKS'nin 1. oturumu TYT ve 2. oturumu AYT için adaylar saat 10.00'dan sonra, 3. oturum YDT için saat 15.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.