Sözcü Plus Giriş

İstanbul Valiliği’nden açıklama bekleniyor! İstanbul’da 8 Ocak Salı tatil mi?

İstanbul'da binlerce öğrencinin gözü Valilik'ten yapılacak açıklamada... Kar yağışının bu gece de etkili olacağı açıklandı. Yılın ilk kar tatili haberi gelecek mi merak ediliyor... Meteoroloji, İstanbulluları kar yağışına karşı uyardı "Salı günü akşam saatlerine kadar kuzey ve doğu kesimleri ağırlıklı olmak üzere aralıklarla kar sağanakları şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Güney kıyılarında 1-3 cm. kuzey ve iç kesimlerde 5-10 cm. arasında kar yüksekliği beklendiğinden vatandaşlarımızın ve ilgililerin buzlanma ve don olayı ile birlikte ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor." Yarın İstanbul'da okullar tatil mi?

20:45 -
İstanbul Valiliği’nden açıklama bekleniyor! İstanbul’da 8 Ocak Salı tatil mi?

İstanbul’da kar yağışı şiddetini arttırdı, kent beyaza büründü. İstanbul’da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı gün içinde aralıklarla yağmaya devam etti. Akşam saatlerinde ise şiddetini arttıran kar yağışı kenti beyaza bürüdü. Ispartakule mevkiinde çekilen görüntülerde lapa lapa yağan kar ve beyaza bürünmüş sokaklar dikkat çekti. Kar yağışının gece boyunca devam etmesi bekleniyor.Binlerce öğrenci ise kar nedeniyle okullar tatil olacak mı sorusunun cevabını araştırıyor.

İSTANBUL’DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

İstanbul Valiliği, konu ile ilgili henüz bir açıklama yapmadı ancak yapılır yapılmaz haberimizdeki yerini alacak.

İSTANBUL’DA HAVA DURUMU

Parçalı çok bulutlu, İstanbul ve bölgenin doğusunun (Kocaeli, Sakarya ve Yalova) aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

iha-istanbul1_7109578

İstanbul’da kar yağışı bütün gece etkisini sürdürecek. Fotoğraf: İHA

HAVA SICAKLIĞI: Mevsim normallerinin 3 ila 5 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kuzey ve Kuzeybatı (Karayel) yönlerden orta kuvvette, zaman zaman kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İstanbul Seçim Sonuçları ->

Son güncelleme: android-time 08:45 10.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more