Sözcü Plus Giriş

ÖSYM’den cevap kağıtları duyurusu: YKS cevap kağıtlarını erişime açıldı!

ÖSYM yaptığı son dakika duyurusunda YKS'nin cevap kağıtlarını erişime açtığını duyurdu. Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve "Cevap Kağıdı Görüntüleme" ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kağıdı görüntüsünü, cevap kağıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebilecekler. YKS cevap kağıtları 10 gün süre ile erişime açık kalacak.

12:00 -
ÖSYM’den cevap kağıtları duyurusu: YKS cevap kağıtlarını erişime açıldı!

ÖSYM, YKS’ye giren öğrencilerin cevap kağıtlarını yayınladı. ÖSYM tarafından yapılan duyuruda; “15 Haziran 2019 tarihinde uygulanan 2019-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik (TYT), 16 Haziran 2019 tarihinde uygulanan 2019-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 2019-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının cevap kağıtlarının görüntüleri ve cevap kağıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceliyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 17 Temmuz 2019 tarihinde saat 11.35’ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kağıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kağıdı görüntüsünü, cevap kağıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

ÖSYM CEVAP KAĞIDI GÖRÜNTÜLEME

İLGİLİ HABERYKS sonuçları sorgulama ekranı erişime açıldı! Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak?YKS sonuçları sorgulama ekranı erişime açıldı! Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak? İLGİLİ HABERYKS'nin Alan Yeterlilik Testi'nde bir soru iptalYKS'nin Alan Yeterlilik Testi'nde bir soru iptal İLGİLİ HABERÜniversite tercihlerinize yardımcı olacak! 2019 YKS tercih robotu YÖK Atlas erişime açıldıÜniversite tercihlerinize yardımcı olacak! 2019 YKS tercih robotu YÖK Atlas erişime açıldı
Son güncelleme: 15:08 29.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more