Sözcü Plus Giriş

Atamalar için beklenen an geldi! MEB sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları sorgulama ekranı

Sözleşmeli öğretmenlik tercih sonuçları için büyük gün geldi! MEB sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları canlı yayında açıklanıyor. Adaylar sözleşmeli öğretmenlik tercih sonuçlarını Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katılımıyla saat 10:00'da atamalar ile öğrenebilecek. Haberimizde yer alan linkten sorgulama işlemleri başladığında sözleşmeli öğretmenlik atama sorgulama işleminizi yapabilirsiniz...

07:55 -
Atamalar için beklenen an geldi! MEB sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları sorgulama ekranı

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları için adaylar dün heyecanlı bir bekleyiş içindeydi ancak yapılan açıklamayla sonuçlar bugüne sarktı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katılımıyla yapılacak atama sonuçları için heyecanlı bekleyiş son buluyor. Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları bugün saat 10:00’da Bakan Ziya Selçuk’un katılımıyla açıklanıyor.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA SONUÇLARI SORGULAMA

HANGİ BÖLÜME NE KADAR ATAMA YAPILACAK?

3 bin 47 kişi ile Sınıf Öğretmenliği olurken İngilizce Öğretmenliği için 2 bin 38, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği için bin 910 atama yapılacağı duyuruldu.

Sözleşmeli Öğretmen atamalarında sıralama şu şekilde devam etti; 1601 kişi Okul Öncesi Öğretmenliği, 1401 İlköğretim Matematik Öğretmenliği, 1093 Türkçe Öğretmenliği 1056 Rehberlik Öğretmenliği şeklinde sıralandı.

Sözleşmeli öğretmen ataları saat kaçta yapılacak? Tercih sonuçları açıklanıyor…

ÖĞRETMEN ATAMALARI NASIL YAPILIYOR?

Tercih işlemlerinin ardından atama işlemleri şu şekilde yapılıyor; Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştiriliyor.

Adayların puanlarının eşitliği hâlinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınıyor, eşitliğin devamı hâlinde atanacak aday bilgisayar kurası ile belirleniyor.

İLGİLİ HABERBakan Ziya Selçuk'tan atama istedilerBakan Ziya Selçuk'tan atama istediler
Son güncelleme: 11:22 08.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more