Sözcü Plus Giriş

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı mı? Gözler MEB duyuru sayfasında

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları bugün açıklanacak. Gün boyunca Google'dan "Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları" araması yapan adaylar heyecanlar sözlü sınav sonucu bekliyor. Sadece 60 ve üzerinde puan alanların başarılı sayılacağı sınav ardından adaylar, en fazla 20 eğitim kurumu için elektronik ortamda tercihte bulunabilecek. Başarılı olanlar tercihlerini yapmasının ardından sonuçlar 16 Temmuz 2019 belli olacak. Sözleşmeli öğretmenlik tercih ve atama takvimi daha önce MEB tarafından yayımlanmıştı. Peki Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları belli oldu mu?

11:23 -
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı mı? Gözler MEB duyuru sayfasında

30 Haziran’da son bulan mülakatların ardından gözler sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçlarına çevrildi. Sözleşmeli öğretmen olman isteyen vatandaşların sözlü sınavda da başarılı olması gerekiyor. Sözlü sınav sonuçlarının belli olmasının ardından atama tercihleri 30 Temmuz ile 5 Ağustos tarihinde alınacak. Tercihler, herhangi bir il veya ilçe milli eğitim müdürlüğüne onaylatılacak. Daha önce açıklanan tarihlere göre ise öğretmenlik mülakat sınavı sonuçları ise 4 Temmuz yani bugün MEB tarafından duyurulması bekleniyor.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN SONUÇ SORGULAMA SAYFASI

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK SÖZLÜ SINAV SONUÇLARI

Takvime göre, 12-30 Haziran tarihleri arasında yapılan sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavlarının sonuçları bugün yani 4 Temmuz’da ilan edilecek. Fakat saat kaçta açıklanacağı hakkında MEB’den henüz bir bilgi paylaşılmış değil. Sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, 8-10 Temmuz’da alınacak, tercihlerin neticesi ise 16 Temmuz 2019 belli olacak.

20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin tercih ve atama takvimi açıklandı. 20 bin sözleşmeli öğretmenin eğitim kurumu tercihleri 30 Temmuz-5 Ağustos’ta alınacak. Öğretmenlerin atama sonuçları 9 Ağustos’ta açıklanacak.

Bakanlığın internet sitesinden açıklanan “2019 mart sözleşmeli öğretmen atama duyurusu çerçevesinde başvuranların tercih ve atama işlemine ilişkin takvim”e göre, öğretmen adaylarının eğitim kurumu tercihleri, 30 Temmuz-5 Ağustos’ta alınacak.

Sözleşmeli öğretmenler, 9 Ağustos’ta yapılacak atamalarının ardından 2 Eylül itibarıyla göreve başlayacak.

TERCİH SÜRECİ NASIL OLACAK?

Sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecek. Bu adaylar, en fazla 20 eğitim kurumu için elektronik ortamda tercihte bulunabilecek.

Tercihler, aynı il veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecek. Tercihler, herhangi bir il veya ilçe milli eğitim müdürlüğüne onaylatılacak.

Adaylar tercih dışı seçenek olarak;

“Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum.”

“Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecektir.

Tercihlerine atanamayan adaylardan “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum” seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır.

Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü, bilgi teknolojileri bölümü mezunları ile yönetim bilişim sistemleri bölüm mezunları mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını tercih edecektir.

.

Son güncelleme: 16:08 04.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more