Sözcü Plus Giriş

Sözleşmeli öğretmenlik tercihleri için son gün ne zaman? İşte sözleşmeli öğretmenlik kontenjanları listesi!

Sözleşmeli öğretmenlik tercihleri, MEB tarafından yapılan açıklama ile başladı. Sözleşmeli öğretmen adayları yayımlanan 20 bin kontenjan listesine göre tercih yapacak. Öğretmen adayları, tercihlerin ne zamana kadar devam edeceği merak ediyor. İşte sözleşmeli öğretmenlik kontenjan listesi ve atamalar hakkında merak edilen detaylar...

00:55 -
Sözleşmeli öğretmenlik tercihleri için son gün ne zaman? İşte sözleşmeli öğretmenlik kontenjanları listesi!

Sözleşmeli öğretmenlik için tercih başvuruları elektronik ortamda, https://ilkatama.meb.gov.tr/TGiris.aspx sayfasına giriş yaparak işlemlerini gerçekleştirebilecek. 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için tercih işlemlerini yapan öğretmen adayları, tercihlerin ne zamana kadar devam edeceği merak ediyor. İşte sözleşmeli öğretmenlik başvuru süreci ve kontenjanlar hakkında merak edilenler…

KAÇ TERCİH YAPILABİLECEK?

-Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 20 (yirmi) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir.

-Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir.

sozlesmeli-ogretmen-shutter

TERCİH İŞLEMLERİ NE ZAMAN BİTECEK?

Sözleşmeli öğretmenlik tercih işlemleri, elektronik ortamda (https://ilkatama.meb.gov.tr/TGiris.aspx) yapılacak. Tercih işlemleri 1 Şubat'a kadar devam edecek, atamalar ise 7 Şubat 2019'da tamamlanacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK TERCİH EKRANI VE KONTENJANLAR

BU DETAYLARA DİKKAT!

Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Adayların puanlarının eşitliği hâlinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınacak, eşitliğin devamı hâlinde atanacak aday bilgisayar kurası ile belirlenecek.
Bilgisayar ortamında gerçekleştirilen atama sonuçları, Bakanlığın http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinden duyurulacak. Atama kararnameleri, il millî eğitim müdürlüklerine elektronik ortamda gönderilecek. Ataması yapılanların başvuruda belirttikleri elektronik posta adreslerine 7201 sayılı Tebligat Kanununa göre elektronik ortamda tebligat yapılacak.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more