Sözleşmeli öğretmenlik tercihleri ne zaman başlayacak? Tercihlerin hemen ardından atama…

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı ve başarılı olan adaylar diledikleri okulları tercih edecekler. Sözleşmeli öğretmenlik tercihleri 28 Ocak'ta başlayacak ve beş gün sürecek. Tercihlerini ardından 2019 sözleşmeli öğretmen atamaları gerçekleşecek.

Sözleşmeli öğretmenlik tercihleri ne zaman başlayacak? Tercihlerin hemen ardından atama…

Milli Eğitim Bakanlığı, sözleşmeli öğretmenlik tercihleri için tarihleri belirledi. Mülakatta başarılı olan adaylar sözleşmeli öğretmenlik tercihlerini 28 Ocak-1 Şubat arasında yapacak. Peki sözleşmeli öğretmenlik atamaları ne zaman yapılacak?

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARI SORGULAMA

TERCİH TARİHLERİ BELLİ OLDU

3+1 yıl şeklinde hizmet edecek olan 20 bin sözleşmeli öğretmenin atama tercihleri 28 Ocak – 1 Şubat 2019 tarihleri arasında alınacak. Ataması yapılacak 20 bin öğretmen için branşlara göre dağılım belli oldu. Buna göre en fazla atama 3 bin 47 ile sınıf öğretmenliğinde olacak. Bu branşı 2 bin 38 ile İngilizce ve 1.910 ile din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği takip ediyor. Öğretmen atamaları ise 7 Şubat 2019 tarihinde gerçekleşecek.

HANGİ BÖLÜME KAÇ KONTENJAN AYRILDI?

MEB, en fazla kontenjanı 3 bin 47 ile sınıf öğretmenliğine ayırdı. Din kültürü ve ahlak bilgisi için bin 910, İngilizce için 2 bin 38, ilköğretim matematik öğretmenliği bin 401, rehberlik bin 56, okul öncesi bin 601, özel eğitim bin 2, Türkçe bin 93, fen bilimleri/fen ve teknoloji öğretmenliği için 919 ve beden eğitimi öğretmenliği için de 845 kontenjan ayrıldı.