Sözcü Plus Giriş

Bugün o illerde okullara kar tatili! Hangi illerde okullar tatil edildi?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada yurdumuzun önemli bir kısmında yağışları etkili olacağı açıklandı. Bazı illerde kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullar tatil edildi. İşte 4 Ocak Cuma günü tatil olan iller...

Güncellenme: 01:00, 04/01/2019
Bugün o illerde okullara kar tatili! Hangi illerde okullar tatil edildi?

ÇANAKKALE

Çanakkale’de olumsuz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verilecek.

dün gece yarısından itibaren Marmara’nın bir bölümü ile Kuzey Ege’de beklenen fırtına ile yoğun kar yağışı nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kent genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda bugün eğitime ara verildiğini duyurdu.

Meteoroloji yetkilileri, Çanakkale genelinde kar yağışı beklendiğini aktararak, hava koşullarına karşı tedbirli olunması konusunda uyarıda bulundu.

KIRKLARELİ

Kırklareli'nin Demirköy ilçesinde dün akşam saatlerinde yoğun bir şekilde başlayan kar nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yoğun uyarılarının ardından kar yağışı sınırdan Türkiye'ye giriş yaptı. Kar yağışının giriş yaptığı Kırklareli'nin Demirköy ilçesi beyaz örtü ile kaplandı. Yoğun kar yağışı nedeniyle Demirköy ilçesinde eğitime 1 gün ara verildiği aktarıldı.

HAKKARİ

Hakkari'de kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle okullar yarım gün tatil edildi. Hakkari'de sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, kentte yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bağlı köylerde bugün (Perşembe) öğleden sonrası için eğitime ara verildiğini söyledi. Yetkileri, 4 Ocak 2019 günü için de değerlendirme yaptıklarını ifade ettiler.

AJANSLAR

Yayınlanma Tarihi:22:03,