Sözcü Plus Giriş

Yaz tatili ne zaman bitecek? Okullar ne zaman açılıyor?

2018-2019 eğitim-öğretim döneminin geride kalmasının ardından dinlenmeye başlayan öğrenciler bir yandan da "Okullar ne zaman açılacak?" sorusunun cevabını merak ediyor. Peki yaz tatili ne zaman bitecek? İşte MEB takvimine göre okulların açılacağı tarih...

09:45 -
Yaz tatili ne zaman bitecek? Okullar ne zaman açılıyor?

Öğrenciler karnelerini aldı ve yaz tatili başladı. Ne kadar süre tatil yapacaklarını merak eden öğrenciler, “Okullar ne zaman açılacak? “Yaz tatili ne zaman bitecek?” merakla araştırıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) çalışma takvimi belli olmasada okulların açılacağı tarih netleşti.

2019-2020 YILI EĞİTİM ÖĞRETİM 16 EYLÜL 2019’DA BAŞLAYACAK

2019-2020 eğitim öğretim yılı ise 16 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak. Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5’inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9’uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin, eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla 10-14 Eylül 2018 tarihlerinde uyum eğitimi yapılacak.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more