Sözcü Plus Giriş

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihleri ne zaman?

Öğrencilerin üniversite hayallerini gerçekleştirmek için girdiği YKS ardından ÖSYM, YKS kontenjanları kılavuzunu paylaştı. Ayrıca YKS sonuçlarının açıklanacağı tarih de duyuruldu. Peki YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihleri ne zaman?

08:53 -
YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihleri ne zaman?

Eğitimlerine üniversitede devam ettirmek için uzun zamandır çalışan öğrenciler geride kalan YKS ardından sonuçlar ve tercih dönemi için heyecanlı bir bekleyişe başladı. 2 milyonu aşkın öğrencinin giriş yaptığı YKS sınav sonuçları 18 Temmuz 2019 Perşembe günü erişime açılacak. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebilecekler.

2019 YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI VE KONTENJANLARI İÇİN TIKLA

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM’nin takvimine göre, YKS sınav sonuçları 18 Temmuz 2019 Perşembe günü erişime açılacak. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebilecekler. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmünde olacak. Ayrıca YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayınlandı ancak bu yayınlanan kılavuz ön bilgilendirme amacı taşıyor.

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN?

YKS tercihleri 23-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında alınacak.

ÖNBİLGİLENDİRME KILAVUZU YAYINLANDI

Kılavuz, adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmaktadır. Bu nedenle adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYM’nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM'den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.” denildi.

İLGİLİ HABERYKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayınlandıYKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayınlandı
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more