Sözcü Plus Giriş

YÖKDİL sınavı saat kaçta başlayacak, saat kaçta bitecek?

ÖSYM tarafından düzenlenen YÖKDİL sınavı bugün yani 3 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek. YÖKDİL giriş belgesini sınava girmek isteyen bütün öğrenciler edinmek zorunda. Sınava girecek adaylar sınav yerlerini https://ais.osym.gov.tr adresinden öğrenebilecek. Peki YÖKDİL saat kaçta başlayacak, saat kaçta bitecek?

10:07 -
YÖKDİL sınavı saat kaçta başlayacak, saat kaçta bitecek?

Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) koordinasyonunda Anadolu ve Ankara Üniversitelerince düzenlenen YÖKDİL’in, sonbahar döneminden itibaren ÖSYM tarafından uygulanacak. YÖKDİL sınavı saat 10.15'te başlayacak ve 3 saat (180 dakika) sürecek.

YÖKDİL GİRİŞ BELGESİ NASIL ÇIKARILIR?

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi için ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinde giriş yaparak T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri yazmaları gerekiyor. Açılan sayfadan sınav giriş belgesi indirebilirsiniz.

YÖKDİL GİRİŞ YERLERİ SORGULAMA EKRANI

YÖKDİL SINAVI SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK? 

YÖK'ün yayınladığı takvime göre, YÖKDİL sınavı 3 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınav, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında yapılacak. YÖKDİL Sınavı'na, yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim, TUS, DUS, EUS ve doçentlik sınavına girecek adaylar katılabiliyor. Akademik yükseltmelere katılacak adaylar da sınava girebiliyor.

Saat 10.15'te başlayacak ve 3 saat (180 dakika) sürecek YÖKDİL, fen bilimleri, sağlık bilimleri ve sosyal bilimler alanlarında İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça dillerinde yapılacak.

 

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more