Sözcü Plus Giriş

2019 kurbanlık fiyatları: Diyanet kurban kesim bedelini açıkladı!

Bayramın yaklaşması ile birlikte kurbanlık fiyatları da yavaş yavaş şekilleniyor. Bazı illerdeki ticaret odaları kurban fiyatlarını açıkladı. Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı da kurban kesim bedelini duyurdu.

09:43 -
2019 kurbanlık fiyatları: Diyanet kurban kesim bedelini açıkladı!

Dinimizde iki bayramdan biri olan Kurban Bayramı’nda vatandaşlar ibadetlerini yerine getirecekler. Kurban kesecek olan vatandaşlar dana, koç, koyun, keçi kurban fiyatları ne kadar oldu merak ediyor. İşte büyükbaş, küçükbaş kurban fiyatları ve diyanet kurban kesim bedeli…

KURBAN KESİM BEDELİ BELLİ OLDU

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş 2019 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 890 TL yurt dışında 725 TL olarak belirlendiğini açıkladı.

GEÇEN YIL KURBAN FİYATLARI NE KADARDI?

Diyanet İşleri tarafından 2018 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 850, yurt dışında 625 lira olarak belirlenmişti.

SİVAS’TA KURBAN FİYATLARI BELLİ OLDU

Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, kurbanlıkları kilogram fiyatlarını 20 ila 23 TL olarak açıkladı. Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Sivas'ta ki kurbanlıkların durumu ve fiyatları hakkında açıklama yaptı. Hastaoğlu, Sivas'ta bulunan besicilerle yapmış oldukları toplantı sonrasında yapmış olduğu açıklamada, “Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde ilimizdeki besici ve üreticilerle yaptığımız toplantı sonucunda; tosunun canlı kilogram fiyatı 23 TL, damızlık vasfını kaybetmiş düve 22 TL, damızlık vasfını kaybetmiş inek 20 TL, dişi koyun 20 TL, erkek koyun ise 22 TL'den satılacak. Kombinalardaki kesim ücretleri ise büyükbaş için 450 TL, küçükbaş için 100 TL, parçalama ücreti 350 TL, et çekim ücreti ise 2 TL olarak belirlenmiştir.”dedi.

Son güncelleme: 10:00 04.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more