Sözcü Plus Giriş

3 aylık maaşı 1 aylığa çevirme işlemi nasıl yapılır?

Emekli sandığı şimdiki adıyla 4C grubundan emekli olanlar bilindiği gibi 3 ayda bir maaş alıyorlar. 3 ayda bir alınan maaşlar günümüz şartlarında geçim sıkıntısına neden olabiliyor. Bundan dolayı 3 aylık maaş 1 aylığa çevrilebilir. Peki, 3 aylık maaşı 1 aylığa çevirme işlemi nasıl yapılır?

08:19 -
3 aylık maaşı 1 aylığa çevirme işlemi nasıl yapılır?

Özellikle bir tek emekli maaşı ile geçinen 4C yanı emekli sandığı emeklileri için 3 ayda bir maaş almak oldukça sıkıntılı olabiliyor. Günümüz şartlarında her ay alınan maaşlar bile yetmezken 3 ayda bir maaş almak vatandaşları zorlayacak bir durum. Ancak yapılan değişiklik sonrası artık 3 aylık 1 aylığa çevrilebiliyor. Memur olarak çalışan vatandaşların emekli olduktan sonra 3 ayda bir aldıkları maaşlarını 1 aylığa nasıl çevirmeleri gerektiği ise merak konusu. Detaylı olarak anlattığımız konu hakkında bilgi sahibi olabilmek için haberimize göz atabilirsiniz. Peki, 3 aylık maaşı 1 aylığa çevirme işlemi nasıl yapılır? İşte detaylar…

3 AYLIK MAAŞI 1 AYLIĞA ÇEVİRME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

3 ayda bir maaş alanlar için yapılan hizmetlerden biri olan 1 aylığa çevirme işlemi sayesinde birçok 4C emeklisinin yüzü güldü. Eskiden bu işlemi gerçekleştirmek meşakkatli olsa da şimdilerle kolaylıkla halledilebiliyor. Teknolojinin nimetlerinden faydalanarak siz de kolayca 3 aylığınızı 1 aylığa çevirebilirsiniz. Bunun için size tarif ettiğimiz adımları yapmanız yeterli olacaktır.

Eskiden sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) dilekçe vererek 3 aylığınızı 1 aylığa çevirme işlemlerini başlatırken şimdilerde e-devlet Kapısı'ndan dakikalar içinde halledebilirsiniz. E-devlet'ten nasıl yapmanız gerektiğiniz aşağıda ayrıntılı olarak anlatıyoruz.

https://www.turkiye.gov.tr/4c-bir-aylik-maas-tercihi öncelikle bu linke tıklayarak e-devlet'te var olan Sosyal Güvenlik Kurumu sayfasından 4C maaş tercihine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

– Ardından kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir. Kısa bir süre önce e-devlet girişi yapmadıysanız sistem sizden bunu istiyor.

– Kimlik doğrulaması (sistem girişi) yapmak için TC kimlik numarasına ve e-devlet şifresine ihtiyacınız vardır.

– Eğer e-devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesinden temin edebilirsiniz.

– Ardından istenilen bilgileri girip otomatik olarak maaş tercih sayfasına yönlendirileceksiniz. Buradan 3 aylık maaşınızı 1 aylığa çevirebilirsiniz.

İLGİLİ HABEREmekli maaşı ne kadar oldu? Emekli maaşı ek ödeme nasıl hesaplanır?Emekli maaşı ne kadar oldu? Emekli maaşı ek ödeme nasıl hesaplanır? İLGİLİ HABEREmekli promosyon tutarı ne kadardır?Emekli promosyon tutarı ne kadardır?
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more