3600 ek göstergede son durum: Yeni açıklama var mı? 3600 ek gösterge yasası çıkacak mı?

İlk önce 24 Haziran seçimlerinde dile getirilen 3600 ek gösterge hakkında yeni açıklamalar var mı merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan “Parlamento'nun açılışından sonra bununla ilgili bir çalışma yapıldı. Bunu hayata geçireceğiz” demişti. AKP Grup Başkanı Naci Bostancı’dan da dört meslek grubuna geçen seçimlerde vadedilen 3600 ek gösterge vaadinin seçim sonrasına kalacağına dair açıklama gelmişti. İşte son durum...

3600 ek göstergede son durum: Yeni açıklama var mı? 3600 ek gösterge yasası çıkacak mı?

31 Mart’tan önce 3600 ek gösterge yasası için AKP Grup Başkanı Naci Bostancı tarih vermişti. Fakat seçim sonrası 3600 ek gösterge ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. İşte 3600 ek göstergede dikkat çeken detaylar…

BOSTANCI SEÇİM SONRASINA KALDI DEMİŞTİ

Bir televizyon programında soruları yanıtlayan Bostancı “Seçimden sonra ilk olarak hangi düzenleme gündeme alınacak?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Personel reformu olması gerekiyor Türkiye’de. İnsanların 3600 ek göstergeyi bu kadar söylemelerin nedeni bir çıta atlama olarak görülmesinden bu kadar gündeme geliyor. Bunlar personel sistemi içerisinde değerlendirilecek konulardır. Nisan-Mayıs civarında bu gelişmeler yaşanır.”

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan da geçtiğimiz hafta “Söz verdiğimiz her konunun arkasındayız” diyerek meclis takvimine uygun olması halinde tüm sözlerin yerine getirilmesi için yoğun çaba içinde olduklarını belirtmişti.