Sözcü Plus Giriş

Altın fiyatları 28 Mart: Çeyrek ve gram altın fiyatlarındaki hareketlilik sürüyor…

Altın fiyatlarında son durum ne? Çeyrek altın fiyatı ne kadar? gibi sorular bugün de altın yatırımcısının en çok araştırdığı konular arasında. Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 229,6 lira seviyesinde dengelendi. Peki çeyrek altın ne kadar? İşte 28 Mart güncel ve anlık altın fiyatları…

08:03 -
Altın fiyatları 28 Mart: Çeyrek ve gram altın fiyatlarındaki hareketlilik sürüyor…

Altın fiyatları ekonomi gündeminin merak edilenleri arasında yer almaya devam ediyor. Altın fiyatlarında geçen hafta içi yaşanan ve hafta sonu da gözlemlenen hareketlilik, yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Dün, dolar kuru ve altının ons fiyatındaki değer kayıplarının etkisiyle düşüş eğiliminde hareket eden gram altın günü önceki kapanışa göre yüzde 0,37 azalışla 224,4 liradan tamamladı. Peki çeyrek altın ne kadar? İşte 28 Mart Perşembe güncel altın fiyatları…

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

İstanbul Kapalıçarşı’da 232 liradan alınan 24 Ayar Külçe Altın (Gr.) 232,20 liradan, bin 529 liradan alınan Cumhuriyet Ata Lira bin 550 liradan, 211,60 liradan alınan 22 Ayar Bilezik (Gr.) 215,60 liradan, bin 494 liradan alınan Lira (Tam) Ziynet bin 514 liradan, 747 liradan alınan Yarım Ziynet 757 liradan ve 374 liradan alınan Çeyrek Ziynet 379 liradan satılıyor.

Gram altın: 232 lira

Çeyrek altın: 379 lira

Cumhuriyet altını: 1535 lira

Asya piyasalarında pozitif seyreden altının ons fiyatı ise aynı dakikalarda yüzde 0,10 artışla 1.311,02 dolardan işlem görüyor.

İLGİLİ HABERAltın fiyatlarını da etkileyen dolarda son durum ne?Altın fiyatlarını da etkileyen dolarda son durum ne?

ALTIN SATIŞINDA TAKSİT SÜRPRİZİ

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, “Kuyumculuk sektöründe işleri canlandırmak adına işçilik gerektiren ziynet, takı ve mücevherat ürünlerinde kredi kartına 4 taksit imkanı getirecek düzenleme yapacağız.” dedi

Akben, yaptığı açıklamada, geçen yıl ağustos ayı öncesine kadar bireysel kredi kartları ile altın satışına 4 taksit yapılabildiğini anımsattı.

Ağustos 2018'de yaptıkları düzenleme ile kuyumculuk sektöründe kredi kartlarına taksit imkanını kaldırdıklarını anımsatan Akben, kuyumculuk sektöründe yeni bir düzenleme yapacaklarını söyledi.

İŞÇİLİK GEREKTİREN ÜRÜNLERE 4 TAKSİT

Mehmet Ali Akben, kuyumculuk sektöründe işleri canlandırmak adına işçilik gerektiren ziynet, takı ve mücevherat ürünlerinde kredi kartına 4 taksit imkanı getireceklerini dile getirdi.

Çeyrek altın, gram altın, külçe altın gibi ürünlerde taksit yapılamayacağının altını çizen Akben, yeni düzenlemenin hem tüketiciler hem de sektör için faydalı olacağını sözlerine ekledi.

 

Son güncelleme: 14:14 28.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more