Albayrak yeni emeklilik sistemi için tarih verdi! Emeklilik sistemi değişiyor mu?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın dün yaptığı açıklamaların ardından vatandaşın gündemi yeni, emeklilik sistemi oldu. Albayrak, yeni emeklilik sistemi için tarih verdi. Ayrıca Bakan Albayrak imalat ve ihracat sektörüne yönelik bir destek paketi hazırlığında olduklarını belirterek, "Uzun vadeli, Türk lirası bazlı, düşük maliyetli, Türkiye'nin ithalata bağımlılığıyla ilgili sektörlerde üretim kapasitesini pozitif etkileyecek bir paketi mayıs, haziran gibi açıklayacağız." dedi.

Albayrak yeni emeklilik sistemi için tarih verdi! Emeklilik sistemi değişiyor mu?

Berat Albayrak, yeni emeklilik sistemi için tarih verdi. Albayrak emeklilik sisteminde bu yıl içinde reform yapacaklarını dile getirdi.

YENİ EMEKLİLİK SİSTEMİ

Tüm paydaşların memnun olduğu bir emeklilik mimarisi ortaya koyacaklarını dile getiren Albayrak, bu yıl emeklilik sisteminde reform niteliğinde değişimler gerçekleştireceklerini söyledi.

Albayrak, turizm sektöründe de rekor kırılacağına işaret ederek, “Bol döviz, bol gelir, bol istihdam süreci var. Ben çok rahatım, halkımızın da bu anlamda rahat olması lazım. Son dönemde oluşturulmaya çalışılan negatif algılara karşı gerçek resmi ortaya koymamız lazım.” diye konuştu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...