Sözcü Plus Giriş

Almanya ve Bulgaristan emekli ödemeleri sorgulaması nasıl yapılır?

Almanya ya da Bulgaristan’da çalışıp ardından SGK'ya belirli bir miktar ödeme yapan vatandaşlar Türkiye’den emekli maaşı alabilmektedir. Şimdi, Almanya ve Bulgaristan emekli ödemeleri sorgulaması nasıl yapılır? sorusunun cevabını gelin hep birlikte öğrenelim...

08:10 -
Almanya ve Bulgaristan emekli ödemeleri sorgulaması nasıl yapılır?

SGK 4A (SSK) Almanya, Bulgaristan emekli aylığı ödemeleri internet üzerinden sorgulanabilmektedir. Peki, Almanya ve Bulgaristan emekli ödemeleri sorgulaması nasıl yapılır? Bilinmesi gerekenler haberimizde…

ALMANYA/BULGARİSTAN EMEKLİ ÖDEMELERİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

SGK 4A (SSK) Almanya, Bulgaristan emekli aylığı ödemeleri internet üzerinden takip edilebiliyor. Bu hizmete e Devlet sistemi üzerinden e Devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra ulaşabilirsiniz.

E-Devlete giriş yaptıktan sonra “Kurumlar Listesi”nden “Sosyal Güvenlik Kurumu” nu bulun. Açılan sayfada karşınıza gelen hizmet listesinden “4A Almanya/Bulgaristan Emekli Ödemeleri” başlığına tıklayarak bu konuda merak ettiğiniz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bu aşamadan sonra yapmanız gereken tek şey karşınıza çıkan ekrandaki kutucuklara Tahsis numarasını doğru bir şekilde girmektir. Tahsis numarası girdikten sonra “Sorgula” butonuna tıkladığınızda 4A Almanya/Bulgaristan Emeklilik ödemeleri ile ilgili sonuçlara ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABERHareketsiz ve blokeli emekli maaşı iade başvurusu nasıl yapılır?Hareketsiz ve blokeli emekli maaşı iade başvurusu nasıl yapılır? İLGİLİ HABEREn düşük emekli maaşı ne kadar oldu?En düşük emekli maaşı ne kadar oldu?
Son güncelleme: 11:19 29.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more