Sözcü Plus Giriş

Altın fiyatları cep yakıyor! Bugün çeyrek ve gram altın ne kadar oldu?

Yüksek altın fiyatları vatandaşın cebini yakıyor. Evlilik hazırlıkları yapanlar fiyatların geçen yıla göre çok yüksek olduğunu bu nedenle evlilik planlarını ertelediklerini belirtiyorlar. Altının gram fiyatı, bugüne yükselişle başlamasının ardından günü 221,00 liradan tamamladı. İşte 6 Şubat Çarşamba güncel altın fiyatları...

18:01 -
Altın fiyatları cep yakıyor! Bugün çeyrek ve gram altın ne kadar oldu?

Vatandaşlar altın fiyatlarını anbean takip ediyor. Siyasal ve ekonomik gelişmelerden etkilenen altında artış sürüyor. Kapalıçarşı’da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,36 artışla 221,00 liradan tamamladı. İşte sebest piyasa altın fiyatları ve uzmanından altın yorumu…

BUGÜN ÇEYREK VE GRAM ALTIN NE KADAR OLDU?

İstanbul Kapalıçarşı’da, bugün kapanışta çeyrek altın 361,00 lira, Cumhuriyet altını 1.476,00 liradan satılırken, 24 ayar külçe altının gram fiyatı ise dünkü kapanışa göre yüzde 0,36 artışla 221,00 liradan işlem gördü.

İstanbul Kapalıçarşı’da alınıp satılan altın türlerinin, önceki ve bugün itibarıyla kapanış fiyatları (TL) şöyle:

Altın piyasasında, en düşük 220 bin 400 lirayı, en yüksek 220 bin 900 lirayı gören standart altının kilogram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,41 artışla 220 bin 400 liradan tamamladı.

VATANDAŞ YÜKSEK ALTIN FİYATLARI NEDENİYLE DÜĞÜNÜ ERTELEDİ

Konuyla ilgili İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine konuşan Muharrem Kenger adlı vatandaş, altın fiyatların düşmesini beklediklerini söyledi. Fiyatların düşmesiyle gençlerin umutlarını tazeleyeceğini belirten Kenger, “Altın fiyatlarının çok yüksek olması sebebiyle çocuklarımızı evlendiremiyoruz. Geçen yıl 50 bin liraya aldığımız altın şuan 100 bin lira olmuş. Fiyatların yüksek oluşu gençlerimizi de vuruyor evlilik konusunda. Düşmesi lazım ki çocuklarımızı daha rahat evlendirelim. Fiyatların düşük olması gençlerimizin evliliğe teşviki açısından daha iyi olacağını düşünüyoruz” dedi. İlknur Çiçek isimli müşteri de kuyumcuda olmasına rağmen fiyatların yüksekliği nedeniyle hiçbir şey alamadığını söyledi. Çiçek, “Altın fiyatlarının düşmesini istiyorum, nişanlıyım. Altın konusunda çok ciddi sıkıntılar yaşıyoruz, fiyatlarının düşmesini istiyoruz” diye konuştu.

GRAM ALTIN DAR BANT ARALIĞINDA KALDI

AA Finans Analisti İslam Memiş, yurt içi piyasalarda dolar kurunun yatay seyir izlemesinin, altının gram fiyatının dar bant aralığında kalmasına neden olduğunu belirterek, altının gram fiyatında 217-225 lira bandının geçerliliğini koruduğunu söyledi.

Memiş, bugün altının ons fiyatının 1.312-1.317 dolar aralığında işlem gerçekleştirebileceğini kaydederek, bugün Almanya’da fabrika siparişleri ve ABD’de dış ticaret dengesi verileri ile ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın konuşmasının takip edileceğini etti.

AA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more