Sözcü Plus Giriş

Ankara’daki kritik açıklamalar sonrası dolarda hareketlilik

Türkiye ile ABD heyetinin Suriye konusundaki görüşmeleri sonrası kritik açıklamalar geldi. Karşılıklı açıklamalar sonrası dolarda aşağı yönlü hareketlilik yaşandı. Gün içerisinde 5.94'e kadar yükselen dolar; saat 00.30 itibariyle 5.82 seviyesinde işlem görüyor.

21:20 -
Ankara’daki kritik açıklamalar sonrası dolarda hareketlilik

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabulünün ardından ABD’nin Ankara Büyükelçiliği Rezidansında basın toplantısı düzenledi.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in ABD ve Türkiye’nin Suriye’de ateşkes için anlaştığını açıklamsının ardından Türk varlıkları ralli yaptı.

Güne 5.89 seviyesinde başlayan Dolar/TL gün içinde dalgalı bir seyir izlemişti. Akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in gerçekleştirdiği görüşmenin ardından Pence’in “Türkiye ve ABD, Suriye’de ateşkes için anlaştı” açıklamasıyla birlikte Dolar/TL yüzde 1.11 değer kaybederek 5.8216 seviyesine kadar geriledi.

New York’ta işlem gören iShares MSCI Turkey ETF’si ise ateşkes haberiyle birlikte yüzde 4.30 yükseldi ve 24.0525 oldu.

İLGİLİ HABERSon Dakika... Bakan Çavuşoğlu: Durdurma değil ara vereceğizSon Dakika... Bakan Çavuşoğlu: Durdurma değil ara vereceğiz İLGİLİ HABERSon dakika... Görüşme sonrası ilk açıklama Trump'tan geldiSon dakika... Görüşme sonrası ilk açıklama Trump'tan geldi İLGİLİ HABERSon dakika... Pence: Türkiye ile ABD, Suriye'de ateşkese karar verdiSon dakika... Pence: Türkiye ile ABD, Suriye'de ateşkese karar verdi
Son güncelleme: 09:34 21.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more