Sözcü Plus Giriş

Ara tatilde veliler tam servis ücreti mi ödeyecek?

Kasım ayındaki bir haftalık ara tatilde veliler servis ücretini bir hafta eksik ödemek istiyor. Servisçiler ise UKOME kararı alınmadığı için tam ücret isteyeceklerini söylüyor. Şubat ayındaki 15 tatilde veliler yarım servis ücreti ödüyordu.

Sozcu.com.tr
10:19 -
Ara tatilde veliler tam servis ücreti mi ödeyecek?

18 Kasım-22 Kasım tarihleri arasında milyonlarca öğrenci Kasım Ara Tatili'ne çıkacak. Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl ilk kez Kasım Ara Tatili uygulamasını başlatırken veliler Kasım ayı için ne kadar servis ücreti ödeyeceklerini merak ediyor.

18 Kasım'da başlayacak tatil 22 Kasım Cuma gününe denk geldiği için 25 Kasım Pazartesi günü ders başı yapacak.

Veliler haliyle bir hafta eksik servis parası ödemeyi bekliyor fakat servisçiler aynı kanaatte değil.

SERVİSÇİLER: TAM ÜCRET ALACAĞIZ

İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk UKOME'nin bir haftalık tatil ücretinin alınmaması konusunda bir kararı olmadığını söylerken öğrencilerden velilerlerden tam ücret alınacağını söylüyor.

Öztürk sozcu.com.tr'ye yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: UKOME kararında 1 haftalık ara tatilde öğrencilerden para alınmamasıyla ilgili herhangi bir madde yok. Şoför, hostes hepsi tam maaş aldığı için biz servisçiler de ücretlerini tam almak isteyecektir. UKOME kararında bu yönde bir karar çıksa bile biz ücretin tam ödenmesi yönünde talepte bulunacağız.

Son güncelleme: 12:16 12.11.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more