Atatürk Havalimanı’nın yıkımı için ihaleye çıkıldı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Atatürk Havalimanı'nın belirli bir bölümü için yıkım ihalesine çıkıyor. İhale günü 8 Ekim olarak duyurulurken, 2 milyon 500 bin TL de bedel belirlendi.

Atatürk Havalimanı’nın yıkımı için ihaleye çıkıldı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Atatürk Havalimanı’nın bir bölümü için yıkım ihalesine çıkıyor. İhale ilanında verilen bilgilere göre; Çelebi Hava Servisi A.Ş., Havaş ve Sistem Lojistik Ltd. Şti binaları, Petrol Ofisi A.Ş. ve müşterek tesisler alanında bulunan betonarme binalar yıkılacak. Ayrıca ihalede SAHA 1 ve SAHA 2 ve SAHA 3'ten uzaklaştırma işleri için ihaleye çıkıldı.

2.5 MİLYON TL İHALE BEDELİ ÖDENMESİ BEKLENİYOR

İhaleye katılmak isteyen firmaların 100 bin TL geçici teminat vermeleri gerekiyor. Tüm bu işler için KDV dahil 2 milyon 500 bin TL ücret belirlendi.

MİLLET BAHÇESİ OLACAĞI DUYURULMUŞTU

Atatürk Havalimanı’nın kapatılmasının ardından söz konusu alanın millet bahçesi olacağı duyurulmuştu. Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na taşınma işlemi Nisan ayında gerçekleştirilmişti.

Atatürk Havalimanı’nın taşınma işlemi gece saatlerinde başlamıştı

İşte ihale duyusu:

1. Atatürk Havalimanın faaliyetleri sona ermiş olan Çelebi Hava Servisi A.Ş., Havaş ve Sistem Lojistik Ltd. Şti binaların, Fatma Yeliz Bıyık'tan alınan büfe ile Fahrettin Kerim Yurtbak' tan alınan yeme içme mahalli ile Petrol Ofisi A.Ş. ve Müşterek Tesisler Alanında bulunan Betonarme Binalar, Akaryakıt ve Su Tankları ve bunların boru vana ve diğer ekipman ve fittings donanımlarının gerekli alet, edevat, avadanlık, kesme, sökme , kaldırma, taşıma ve istifleme araçlarının kullanılarak, İş Sağlığı ve Güvenliğinin ilgili prosedürlerini, söküm ve taşıma prosedürlerinin tamamını uygulayarak yıkım, söküm, taşıma ve SAHA 1 ve SAHA 2 ve SAHA 3'ten uzaklaştırma işleri KDV dahil 2.500.000,00 TL (İki millyon beş yüz bin Türk Lirası) muhammen kira bedeli üzerinden açık ihale usulü ile ihale edilecektir.

2.Söz konusu hizmete ait Sözleşme Taslağı ve İhale Şartnamesi DHMİ Genel Müdürlüğü Pazarlama ve Ticaret Dairesi Başkanlığı veya İstanbul Atatürk Havalimanı Başmüdürlüğünden KDV dahil 100.-TL (Yüz Türk Lirası) karşılığında temin edilebilir.

3.İhaleye katılmak isteyenler 100.000,00.-TL (Yüz bin Türk Lirası) geçici teminat vereceklerdir.

4.Söz konusu hizmete talip olanlar 08/10/2019 günü saat 14:00'e kadar ihaleye katılma şartlarında belirtilen evrakları tamamlayıp DHMİ İstanbul Atatürk Havalimanı Başmüdürlüğü Evrak Birimine vereceklerdir. Belirtilen tarih ve saatten sonra yapılacak başvurular ile posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

5.İstenilen belgeleri eksik, yanlış veya zamanında getirmeyenlerin müracaatları yapılmamış sayılacaktır.

6.Söz konusu hizmet ile ilgili olarak daha önce Kuruluşumuza verilen dilekçeler geçersizdir.

7.İhale 08/10/2019 Salı günü saat 14:30' da İstanbul Atatürk Havalimanı Başmüdürlüğünde yapılacaktır.

8.Kuruluşumuz yapılan bu ihalede 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu ile 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununa tabi olmayıp ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

Yeşilköy Havaalanı'ndan Atatürk Havalimanı'na... İlginizi Çekebilir Yeşilköy Havaalanı'ndan Atatürk Havalimanı'na...

 

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...