Sözcü Plus Giriş

Bakan Albayrak’tan enflasyon değerlendirmesi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak TÜİK tarafından açıklanan Haziran ayı enflasyon rakamlarını değerlendirdi. Albayrak, "Önce tek haneli enflasyonları görecek, ardından yılı hedeflerimizin altında bir oranda kapatacağız" dedi.

16:46 -
Bakan Albayrak’tan enflasyon değerlendirmesi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bugün açıklanan enflasyon rakamları hakkında sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Enflasyonda düşüş trendinin sürdüğünü söyleyen Bakan Albayrak, “Haziran rakamları ile yıllık hedefimizin altına geldik. Gıda tarafındaki kazanımlarımızı özellikle yapısal adımlarımızla koruyacak ve önce tek haneli enflasyonları görecek, ardından yılı hedeflerimizin altında bir oranda kapatacağız.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERSon dakika... Enflasyon rakamları açıklandı!Son dakika... Enflasyon rakamları açıklandı! İLGİLİ HABERBerat Albayrak'ın ekonomi gündemiBerat Albayrak'ın ekonomi gündemi İLGİLİ HABERMemur ve emekli maaş zammında son dakika: Zammın miktarı belli oldu! İşte hesaplara yansıyacağı tarih...Memur ve emekli maaş zammında son dakika: Zammın miktarı belli oldu! İşte hesaplara yansıyacağı tarih...
Son güncelleme: 16:47 03.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more