Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Bayram ikramiyesi ne kadar ödenecek?

12 milyon emeklinin gözü kulağı bayram ikramiyesiyle ilgili gelecek haberde. Peki emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? 2019 yılında Ramazan bayramında 1000 TL ve Kurban Bayramında da 1000 TL olmak üzere maaşlarla birlikte vatandaşların hesaplarına yatırılacak. İşte bayram ikramiyesiyle ilgili detaylar...

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Bayram ikramiyesi ne kadar ödenecek?

Ramazan Bayramı’na kısa bir süre kala emekliler bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? sorusuna cevap arıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emekli bayram ikramiyelerinin ne zaman yatacağını açıkladı. Emeklilere bu yıl toplamda 10.7 milyar TL ödeme yapılacak. Peki emekli bayram ikramiyesine zam geldi mi? İşte merak edilen soruların cevabı…

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk 12 milyon emekliye toplamda 10.7 milyar TL verileceğini söyledi.

Emekli Sandığı emeklilerinin maaşları 1, 2 ve 3 Haziran'da yatacağını belirten bakan Selçuk, Emekli Sandığı emeklilerinin aylıklarının her ayın 1'i ila 5'i arasında ödendiğini hatırlattı.

Bakan Selçuk, 4 ve 5 Haziran'a denk gelen aylık ödemelerinin 3 Haziran 2019 tarihinde Pazartesi günü yapılacağını söyledi.

BAYRAM İKRAMİYESİNE  ZAM YAPILDI MI?

12 milyondan fazla emeklinin yararlandığı emekli bayram ikramiyesi geçtiğimiz yıl toplamda 2 bin TL olarak verildi. 2019 yılında Ramazan bayramında 1000 TL ve Kurban Bayramında da 1000 TL olmak üzere maaşlarla birlikte vatandaşların hesaplarına maaşları ile birlikte yatırılacak. 2019 yılında bayram ikramiyelerine zam yapılmadı.

BAYRAM İKRAMİYESİ ALABİLECEKLER

– SGK'dan aylık alan
– SSK, Bağ-Kur
– Emekli Sandığı emeklileri
– Ölüm aylığı alanlar
– Şehit yakını ve gaziler
– Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar,
– Geçici köy korucuları
– Şeref aylığı alanlar
– Şampiyon sporcular,
– Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri,
– Terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ile bunlardan hayatını kaybedenlerin hak sahipleri.