Emekli bayram ikramiyesi ne zaman? Maaşlar erken yatacak mı? İşte emekli ikramiyesinin yatacağı tarih

Emekliler bayram hazırlıklarını tamamlamak ve ihtiyaçlarını gidermek için emekli ikramiyelerini heyecanla bekliyor. Peki emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek. Emekli bayram ikramiyesine bu yıl zam yapılmadı. 2019 yılında Ramazan bayramında 1000 TL ve Kurban Bayramında da 1000 TL olmak üzere maaşlarla birlikte vatandaşların hesaplarına yatırılacak. İşte bayram ikramiyesiyle ilgili detaylar...

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman? Maaşlar erken yatacak mı? İşte emekli ikramiyesinin yatacağı tarih

Milyonlarca emeklinin gözü kulağı bu haberde! 2018’de Ramazan ve Kurban Bayramlarında emeklilere ikramiye verileceği açıklanmıştı. Peki 2019’da bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? sorusu merak ediliyor. Her yıl iki kere bayramdan önceki günlerde verilmesi öngörülen emekli ikramiyesinden SGK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri yararlanıyor. Emeklilere bu yıl toplamda 10.7 milyar TL ödeme yapılacak. İşte 12 milyon emekliyi ilgilendiren haberin ayrıntıları…

EMEKLİ MAAŞLARI NE ZAMAN ÖDENECEK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk 12 milyon emekliye toplamda 10.7 milyar TL verileceğini söyledi.

Emekli Sandığı emeklilerinin maaşları 1, 2 ve 3 Haziran'da yatacağını belirten bakan Selçuk, Emekli Sandığı emeklilerinin aylıklarının her ayın 1'i ila 5'i arasında ödendiğini hatırlattı.

Bakan Selçuk, 4 ve 5 Haziran'a denk gelen aylık ödemelerinin 3 Haziran 2019 tarihinde Pazartesi günü yapılacağını söyledi.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Emekli bayram ikramiyeleri 31 Mayıs’ta ödenecek.

BAYRAM İKRAMİYESİNE  ZAM YAPILDI MI?

12 milyondan fazla emeklinin yararlandığı emekli bayram ikramiyesi geçtiğimiz yıl toplamda 2 bin TL olarak verildi. 2019 yılında Ramazan bayramında 1000 TL ve Kurban Bayramında da 1000 TL olmak üzere maaşlarla birlikte vatandaşların hesaplarına maaşları ile birlikte yatırılacak. 2019 yılında bayram ikramiyelerine zam yapılmadı.